Młodziczki Volley Wrocław mistrzyniami Polski!

2019-05-14, Autor: prochu

Ogromny sukces młodzieżowego zespołu Volley Wrocław. Prowadzone przez Anetę Walasek i Krzysztofa Janczaka siatkarki wywalczyły w Giżycku złote medale mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Spośród wszystkich meczów rozegranych w miniony weekend na Mazurach młode wrocławianki przegrały zaledwie jedno spotkanie i to w tie-breaku.

Wrocławianki rywalizowały najpierw w grupie A, gdzie zmierzyły się z WTS-em Włocławek, Gedanią Gdańsk i Liderem Konstantynów Łódzki. I to właśnie z pierwszym z wymienionych zespołów #VolleyWrocław przegrał jedyny mecz na turnieju finałowym. Włocławianki zajęły pierwsze miejsce w grupie, a z drugiego miejsca do następnej tury zakwalifikowały się siatkarki z Dolnego Śląska. #VolleyWrocław po porażce z WTS-em pewnie pokonał Gedanię Gdańsk i konstantynowskiego Lidera.

Emocji nie brakowało w półfinale. Wrocławianki rozpoczęły starcie z Metrem Warszawa od wygranej (25:23), ale w kolejnym secie to rywalki były górą (25:21). Sprawa awansu do wielkiego finału rozstrzygnęła się dopiero w tie-breaku i to na dodatek dopiero po grze na przewagi.

W pierwszym secie wielkiego finału walki nie było. Na boisku z najlepszej możliwej strony zaprezentował się #VolleyWrocław, który rozgromił Pomorzanki 25:9. Pomogły w tym dobra zagrywka, równe bloki i skuteczny atak. W drugiej odsłonie tak łatwo już nie było. Szczecinianki lepiej weszły w seta i na początku to one nadawały ton grze. Siatkarki z Dolnego Śląska jednak nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele, doprowadzając do remisu 9:9, a następnie sześciopunktowej przewagi (15:9). Gdy już się wydawało, że czeka nas powtórka z poprzedniej partii, a sam początek to tylko mały błąd przy pracy, rywalki wróciły do gry. W końcówce zaczęło się robić nerwowo, ale wrocławianki wykorzystały swoją czwartą piłkę setową, kończąc seta, mecz i zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek 2019. MVP spotkania została wybrana Aleksandra Gołębiowska, do której trafił także tytuł najlepszej zawodniczki turnieju finałowego. Ponadto Magda Kubas została wybrana najlepszą libero, a Klaudia Czerwik najlepszą rozgrywającą.