Wiadomości

Nowy zakaz skrętu w lewo na Stabłowicach

2019-10-08, Autor: bas

Od środy, 9 października zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu Maślickiej i Uciechowskiej. Ze względów bezpieczeństwa, magistrat podjął decyzję o likwidacji w tym miejscu lewoskrętu.

Reklama

Zakaz zostanie wprowadzony dla kierowców jadących ulicą Maślicką od strony centrum. Zmiana jest efektem polecenia komisji ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, która uznała że takie rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

– Kolejka oczekujących na skręt pojazdów sięgała niekiedy aż do przejazdu kolejowego, co rodziło potencjalnie niebezpieczne sytuacje – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Oceń publikację: + 1 + 43 - 1 - 52

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Mirek Be 2019-10-08
  22:34:04

  40 8

  Pani Ewa Mazur ma ciekawe wyobrażenie o "kolejce aż do przejazdu kolejowego" - na tym odcinku zmieści się co najwyżej dwa samochody. I w oparciu o takie "wyobrażenia" urzędników tworzy się zakazy i dodatkowe słupki, znaki. A przecież wiadomo, że jak nie ma zjazdu, to na przejazd nie wypada wjeżdżać. Nawet logiczne. Teraz poza godzinami szczytu (14.oo - 16.oo) trzeba będzie jechać do Chwałkowskiej i kluczyć wąskimi uliczkami bez chodników!

 • ~Mirek Be 2019-10-08
  22:37:05

  26 7

  Pani Ewa Mazur ma ciekawe wyobrażenie o "kolejce aż do przejazdu kolejowego" - na tym odcinku zmieści się co najwyżej dwa samochody. I w oparciu o takie "wyobrażenia" urzędników tworzy się zakazy i dodatkowe słupki, znaki. A przecież wiadomo, że jak nie ma zjazdu, to na przejazd nie wypada wjeżdżać. Nawet logiczne. Teraz, i poza godzinami szczytu (14.oo - 16.oo) trzeba będzie jechać do Chwałkowskiej i kluczyć wąskimi uliczkami bez chodników!

 • ~Roksana Pep 2019-10-08
  23:28:38

  25 6

  nie no super! dookoła na Świeżą, Górecką itp.! niech jeszcze zrobią stację kolejową w Stabłowicach, bo mało mamy korków, jeszcze proponuję dodatkowe bloki postawiać gdzie się da i zero dróg! no brawo!!!! jak słusznie kolega na fb zauważył - "jest wiele potrzebniejszych miejsc takie jak np. próg zwalniający przy przedszkolu na Piotrkowskiej. Tam chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech !" poza tym korek będzie i tak - bo wszyscy teraz będą skręcać na Chwałkowskiej - na to samo wyjdzie..

 • ~Adrian Szafiński 2019-10-09
  06:42:35

  18 3

  A za przejazdem to nie jest już czasem ulica Główna ? a nie Maślicka ?

 • ~Mirek VB 2019-11-11
  15:27:53

  3 1

  Minęło już trochę czasu. Jeżdżę tamtędy dosyć często. Znak stoi. Przez większość dnia z rzadka jakiś samochód przejedzie, niektórzy widząc pustkę dookoła jednak skręcą w lewo i ... okazuje się, że nie oznakowany samochód z bloczkami mandatowymi już na nich czeka opodal na poboczu :-/ Brawo pani Mazur. Dopięła pani swego :-/

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.