Pierwsza porażka piłkarzy Ślęzy w tym roku [RELACJA, VIDEO]

2017-04-02, Autor: prochu

Piłkarze Ślęzy Wrocław przegrali pierwszy mecz w tym roku. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego ulegli Lechii Dzierżoniów 1:2, choć byli faworytami w tym starciu. Jedynego gola dla żółto-czerwonych strzelił Jakub Jakóbczyk.

Ślęza Wrocław przystępowała do tego spotkania osłabiona brakiem aż czterech pauzujących za kartki piłkarzy - Adriana Niewiadomskiego, Kamila Mańkowskiego, Dawida Molskiego i Pawła Kucharczyka. Mimo tego wciąż pozostawała faworytem w starciu z Lechią Dzierżoniów, która zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sobotniego spotkania miała miejsce miła uroczystość - wychowanek Ślęzy Jakub Bohdanowicz został uhonorowany pamiątkową koszulką z okazji niedawnego setnego występu w żółto-czerwonych barwach.

Losy spotkania rozstrzygnęły się jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie w zamieszaniu w polu karnym 1KS-u najlepiej odnalazł się zawodnik Lechii Damian Szydziak, który wepchnął piłkę do bramki z najbliższej odległości, a jego zespół niespodziewanie objął prowadzenie. Chwilę później było już 2:0, kiedy z dystansu huknął Damian Niedojad. Kolejne gole dodały przyjezdnym skrzydeł, bo kilkadziesiąt sekund później mogło być 3:0, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Ślęzy, Jarosław Krawczyk.

Były to właściwie wszystkie dogodne sytuacje Lechii. Niezła skuteczność pozwoliła dzierżoniowianom przejść do defensywy i kontrolować przebieg spotkania. Trzeba też przyznać, że Lechia miała sporo szczęścia, bo Ślęza oddała mnóstwo strzałów, ale albo one były niecelne, albo świetnymi interwencjami popisywał się golkiper z Dzierżoniowa Łukasz Malec. Wrocławianie zdobyli kontaktowego gola dopiero w 70. minucie, a na listę strzelców wpisał się Jakub Jakóbczyk, ale było to jedynie trafienie 1KS-u w tym spotkaniu. Ostatecznie Ślęza niespodziewanie przegrała na własnym boisku z Lechią Dzierżoniów 1:2.

Kolejne spotkanie Ślęza rozegra na wyjeździe z Piastem Żmigród, a odbędzie się ono w sobotę 8 marca o godzinie .

Ślęza Wrocław - Lechia Dzierżoniów 1:2 (0:2)
Bramki: Jakóbczyk 70 - Szydziak 22, Niedojad 25

Ślęza: Krawczyk - Jarczak, Łatka (63 Korytek), Wdowiak, Caliński, Jakóbczyk, Olejniczak, Traczyk, Bohdanowicz, Kluzek (85 Dubiel), Firlej.
Lechia: Malec - Borowy, Buryło, Szydziak (90 Makarevych), Niedojad (87 Tomkiewicz), Pietkiewicz, Kowalczyk (76 Bolisega), Barski, Korkuś, Słonecki, Tomaszewski.

Żółte kartki: Krawczyk, Jakóbczyk, Kluzek oraz Słonecki.
Sędzia: Jacek Babiarz.