Wiadomości

Po długim weekendzie Wszystkich Świętych ruszy rozbudowa placu Orląt Lwowskich

2012-10-26, Autor: jg
Najprawdopodobniej dopiero po 4 listopada rozpocznie się rozbudowa placu Orląt Lwowskich i ulicy prowadzącej do skrzyżowania Braniborskiej i Nabycińskiej. Ruch ma być utrudniony, ale urzędnicy zapewniają, że przez plac będzie można przejechać.

Reklama

- Chcemy poszerzyć o około 2 metry pl. Orląt Lwowskich od ul. Nabycińskiej do Podwala, tak żeby miał szerokość 12 metrów i mogły się tam zmieścić cztery pasy. Na kostkę, która się tam znajduje położymy też nakładkę asfaltową – wymienia Elwira Nowak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii Miejskiej w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Teraz wreszcie roboty mają szansę się rozpocząć, choć pierwotnie urzędnicy wskazywali, że ruszą już po Euro i zakończą się jeszcze w tym roku.

– Wszystko wskazuje na to, że roboty zaczną się po długim weekendzie 1 listopada, ponieważ nie chcemy do tego czasu wprowadzać zmian w organizacji ruchu. Także po święcie Wszystkich Świętych planujemy kilka zmian w poruszaniu się na remontowanym obecnie Podwalu – mówi Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która zajmuje się przebudową infrastruktury drogowej w mieście.


Przebudowa placu Orląt Lwowskich i odcinka w stronę ulicy Nabycińskiej ma kosztować ostatecznie 2 mln 890 tys. zł brutto. Pracami zajmie się firma Ziajka. Roboty mają potrwać pół roku. To oznacza, że do maja 2013 roku kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w rejonie dworca Świebodzkiego, bo przebudowana zostanie również sieć podziemna instalacji, które są położone pod powierzchnią ulicy.

Jak zapewniają urzędnicy, plac ma być jednak cały czas przejezdny, a główne i najbardziej skomplikowane prace, utrudniające poruszanie się w tym rejonie, mogą być prowadzone również nocami. Na pewno kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniami drogi.

Przypomnijmy, że z powodu zbyt drogiej oferty miasto ostatecznie wycofało się z budowy nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Lelewela oraz placu Kościuszki. Te prace miały być prowadzone równocześnie z rozbudową placu Orląt Lwowskich.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Bartek 2012-10-26
  11:05:28

  0 0

  Jak czytam, że po raz kolejny eksperymentujemy z "nakładkami asfaltowymi", to robi mi się niedobrze. Przecież to kompletnie nie działa! Asfalt odłazi po pierwszej zimie, droga zaczyna przypominać ser szwajcarski i wygląda gorzej niż przed remontem. Ktoś jeszcze pamięta Czekoladową? Już robią się tam kolejne dziury, a to już chyba trzecia nakładka.

 • ~Kacer 2012-10-26
  11:33:41

  0 0

  Faktycznie żenada, no ale skoro miliard wydało się na stadion i inne tramwaje niby plusy, to na drogach oszczędzają ile wlezie.

 • ~Sas 2012-10-26
  16:54:48

  0 0

  Sami fachowcy, którzy mają klapki na oczach i nic nie widzą poza ul.Czekoladową. Otóż podobnie asfalt wylany został na ulicy Kochanowskiego - droga krajowa nr 8 i jakoś ludzie przez tyle lat jeździli i nie narzekali. Dla nie wtajemniczonych - kładziona jest specjalna siatka, która ma zapobiec podobnym pęknięciom jak wspomniana ulica Czekoladowa. Kostka zostaje, bo zbyt czasochłonne i kosztowne by było jej zrywanie, a tak posłużyła jako podbudowa. Z drugiej strony zależy też wszystko od wykonawcy, jak się do tego przyłoży, ale to inna strona medalu.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.