Powtórka sprzed roku. Finaliści Speedway of Nations w komplecie

2018-06-05, Autor: prochu

Poznaliśmy już wszystkie zespoły, które w piątek i sobotę pojadą we Wrocławiu w finałach Mistrzostw Świata Par - Speedway of Nations. W drugim półfinale w Manchesterze niespodzianki nie było, bo awans wywalczyły reprezentacje Szwecji, Wielkiej Brytanii i Australii, ale niewiele brakło, by bilety do Wrocławia zapewnili sobie Czesi.

Po rundzie zasadniczej najlepsi byli Szwedzi, którzy o dwa "oczka" wyprzedzili Brytyjczyków, a dla gospodarzy wtorkowych zawodów 14 punktów zdobył Tai Woffinden (3,2,2,3,1,3). O trzecie premiowane awansem miejsce najpierw walczyli Czesi z Francuzami, a następnie Czesi z Australijczykami. W myśl regulaminu w biegach dodatkowych przy remisie promocję otrzymuje para, która zajmie drugie i trzecie miejsce. W pierwszym barażu prowadził Vaclav Milik (19 punktów w całych zawodach - 2,3,1,3,1,3,3,3), a za nim podążała para z Francji. Na ostatnim okrążeniu Dimitri Berge zanotował defekt motocykla, na czym skorzystał Josef Franc i ostatecznie Czesi wygrali 4:2 eliminując Francuzów.

W drugim barażu - już bezpośredniej walce o awans - znów najlepszy był Milik, ale cóż z tego, skoro jego kolega z pary zamykał stawkę. Australijczycy pilnowali drugiego i trzeciego miejsca i to właśnie oni jako ostatni dołączyli do stawki finalistów. Dziewięć "oczek" dla Kangurów zdobył Max Fricke (1,2,u,0,2,2,2).

We wrocławskim finale pojadą: Polska, Rosja, Niemcy, Dania, Szwecja, Wielka Brytania, Australia. Dodajmy, że dokładnie w takiej samej stawce odbyły się zeszłoroczne zawody żużlowe w ramach The World Games 2017.