Wiadomości

Rafał Dutkiewicz pójdzie w Marszu Równości. „Tak mnie irytuje zachowanie PiS. I części mojego Kościoła”

2020-10-03, Autor: bas

Były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że weźmie udział w sobotnim Marszu Równości, który o 15:00 ma przejść przez Wrocław. Tłumaczy też, dlaczego nie zdecydował się maszerować w podobnych imprezach gdy piastował urząd.

Reklama

Rafał Dutkiewicz w trakcie swojej prezydentury wielokrotnie był zapraszany do wzięcia udziału w Marszach Równości organizowanych przez środowiska LGBT, jednak choć im się nie sprzeciwiał, osobiście w tych imprezach nie brał udziału.

– Przez wiele lat starałem się równoważyć te przestrzenie. Rozumiem, jak działają skrajności. Rozumiem też, że Jarosław Kaczyński uznał właśnie, że powinien się nimi posłużyć. Kiedy Leszek Kaczyński zablokował Marsz Równości ja - bardzo to akcentując - na Marsz Równości się zgodziłem. Nie brałem jednak udziału w manifestacjach. Nie tak postrzegałem moją rolę – tłumaczy w swoim wpisie na Facebooku.

W tym roku były prezydent na marszu ma się pojawić. – W sobotę pójdę na Marsz Równości. Tak mnie irytuje zachowanie PiS. I części mojego Kościoła. To nie jest mój język, to nie jest moja przestrzeń, to nie jest mój świat. Ale pójdę tam, bo bardzo wierze w to, że trzeba kochać innych ludzi … – kończy swój wpis Rafał Dutkiewicz.

Przypomnijmy, że Rafał Dutkiewicz był prezydentem Wrocławia w latach 2002-2018. W ostatnich wyborach nie ubiegał się już o reelekcję, poparł Jacka Sutryka. Po wyborach były prezydent przeniósł się do Niemiec, gdzie wykładał na jednym z uniwersytetów. Po roku wrócił do Polski, a ostatnio wystartował z nowym projektem politycznym „Nowa Nadzieja”.

Czy uważasz, że osoby LGBT mają w Polsce mniejsze prawa niż inni?
Oddanych głosów: 2580

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 36

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~wprxceo1265 2021-02-27
    20:44:11

    32 0

    Już porzucił politykę i mógł się NIE kompromitować! Jednak moralne bagno ciągnie!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.