zamknij

Wiadomości

Rzecznik pasażera MPK rusza na objazdowe spotkania po wrocławskich osiedlach

2012-11-05, Autor: jg
Rzecznik Pasażera rusza z cyklem spotkań objazdowych we wrocławskich radach osiedlowych. MPK Wrocław chce docierać do pasażerów nie tylko w swojej siedzibie, ale i poza nią. Rzecznik będzie przybliżał podróżnym najważniejsze dla nich przepisy i zasady.

Rzecznika Pasażera MPK Wrocław na początek spotka się z mieszkańcami osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec. Wizytę zaplanowano 7 listopada o godzinie 18.30 w siedzibie rady osiedla, ul. Jerzmanowska 102.

Reklama

Spotkania będą miały charakter cykliczny, o kolejnych, jak zapewniają przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, wrocławianie będą na bieżąco informowani. Już wiadomo, że do końca czerwca 2013 roku zostało zaplanowanych 26 takich spotkań. Następne odbędzie się 21 listopada w radzie osiedla Szczepin.


Tematem spotkań jest omówienie i wyjaśnienie obowiązujących w zakresie komunikacji przepisów oraz procedur postępowania pasażera w przypadku spraw wnoszonych do MPK.

Rzecznik pasażerów podczas spotkań będzie przyjmował również zgłoszenie od mieszkańców w sprawach funkcjonowania komunikacji miejskiej na danym osiedlu.

Przypomnijmy, że powołana na to stanowisko Renata Popławska ma za zadanie pomagać pasażerom pisać reklamacje, indywidualnie radzić w trudnych sprawach związanych z kontrolą biletów i dostarczać wszelkich potrzebnych informacji. Przede wszystkim rzecznik ma doradzić pasażerom i wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej. Tu dowiemy się też, jak szczegółowo wygląda kontrola biletowa i na jakiej podstawie kontrolujący mogą nas ukarać.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~x 2012-11-06 09:30:01

  czy pani renata wsiądzie do autobusu/tramwaju w godzinach szczytu jadąc/wracając na osiedla? czy też zrobione będzie kolejne studium "nie zauważono wzrostu liczby pasażerów mimo wzrostu liczby mieszkańców"? jeżeli w autobusach skończyło się miejsce już dawno, to oczywiste że nowi mieszkańcy skorzystają z samochodów a nie mpk.

  1 1
 • ~Matt 2012-11-06 10:55:49

  Otóż to, niech pani rzecznik dojedzie komunikacją miejską na wszystkie nowe osiedla, np. na ul. Żwirki i Wigury, na Oliwkową albo na Lipską. Niech zobaczy, że komunikacja miejska w ogóle nie zmieniła się w tych rejonach od wielu lat i całkowicie nie jest dostosowana do dzisiejszych potrzeb. Mały samochód do jeżdżenia po mieście to można kupić za kwotę jednej całej wypłaty i nikt normalny nie będzie jechał do pracy MPK bo to dla mieszkańców nowych osiedli oznacza jazdę z przesiadkami przez godzinę lub półtorej, w towarzystwie śmierdzących żuli i kieszonkowców.

  2 0
 • ~havranek 2012-11-06 12:02:18

  Wielkie mi halo. To co MPK przedstawia jako wspaniałą akcję powinno być zwykłą codziennością. To powinno być normalną pracą tych urzędników. Zamiast wychwalać MPK, że zaczyna jakąś akcję powinniście ich piętnować, że nie robili tego do tej pory i nie będą robić tego cały czas. Bo miasto zmienia się codziennie i na bieżąco należy reagować na nowe potrzeby.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy więcej zieleni na ul. Kazimierza Wielkiego to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 326