Siatkarki Impela awansowały do finałowego turnieju Pucharu Polski

2013-03-07, Autor: jg
W środę siatkarki Impela Wrocław w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski zmierzyły się z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała. Mimo porażki 2:3 awansowały do finałowego turnieju Pucharu Polski, który w weekend odbędzie się w Pile, bo w pierwszym meczu zdobyły więcej punktów.

Od początku pierwszego seta podopieczne Tore Aleksandersena wyszły na czteropunktowe prowadzenie, które utrzymały na pierwszej przerwie technicznej. Na drugą przerwę techniczną Impelki schodziły z pięcioma punktami przewagi. Wrocławianki do końca tego seta grały konsekwentnie i ostatecznie zwyciężyły 25:16.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia drużyny Impela 7:1. Tym razem jednak gospodynie nie dały rozpędzić się wrocławiankom i doprowadziły do remisu. W dalszej fazie potyczki oba zespoły grały punkt za punkt. Oba zespoły dostarczyły kibicom wielu emocji. Na drugiej przerwie technicznej zespół Impel Wrocław prowadził 16:14. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowały wrocławianki i zwyciężyły 25:23.

W trzecim secie obie drużyny od początku toczyły zaciętą walkę punkt za punkt. Przy wyniku 5:5 kolejne trzy oczka zdobyły bielszczanki i to one na pierwszą przerwę zeszły prowadząc 8:5. Po przerwie gospodynie utrzymywały przewagę. Przy stanie 13:7 o czas poprosił Tore Aleksandersen. Drużyna z Bielska do końca seta nie oddała prowadzenia i zwyciężyła trzecią partię 25:16.

Od początku czwartego seta bielszczanki wyszły na czteropunktowe prowadzenie, które utrzymały na pierwszej przerwie technicznej. Wrocławianki grały bardzo ambitnie i doprowadziły do remisu. Dla obu drużyn nie było straconych piłek, a na boisku trwała zacięta walka o każdy punkt. Końcówka seta była bardzo emocjonująca i zakończyła się zwycięstwem BKS-u 25:23.

W trakcie trwania tie-break’a Impelki zapewniły sobie jednak awans do Final Four Pucharu Polski, bowiem zdobyły odpowiednią ilość małych punktów i zwyciężyły w dwumeczu. Bielszczanki zwyciężyły piątego seta 15:7, lecz ostatecznie to wrocławianki po zakończeniu spotkania miały ogromne powody do radości, bowiem to one powalczą o Puchar Polski. Finałowy turniej Pucharu Polski odbędzie się w Pile w dniach 9-10 marca 2013 roku.

W pierwszym półfinale o godzinie 14:30 Impel Wrocław zmierzy się z ATOMem Trefl Sopot. W drugim spotkaniu Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna rywalizować będzie z zespołem Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Zwycięzcy meczów zagrają w niedzielę o godzinie 14:30 w pojedynku finałowym.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław 3:2 (16:25, 23:25, 25:16, 25:23, 15:7)

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Bergrova 13, Sieczka 11, G. Wojtowicz 12, Wołosz 1, Łyszkiewicz 2, Frąckowiak 4, Sawicka (libero) oraz Cella 8, Pelc, Horka 27, Szymańska 2.
Impel Wrocław: Konieczna 9, Pyziołek 16, Wilson 12, Polak 8, Djurisić 12, Ognjenović 8, Medyńska (libero) oraz Mroczkowska 1, Rosner.