Siatkówka: Gwardia gra z Aluprofem

2010-04-20, Autor: Piotr Kolisko
Pierwsze spotkanie fazy play-off między Impelem Gwardią Wrocław a Aluprowem Bielsko-Biała zakończyło sie porażką wrocławianek.

Wrocławska drużyna Gwardii przegrała pierwsze spotkanie fazy play-off z zespołem BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3. Zespół trenera Błaszsczyka do spotkania z Aluprofem przystąpił bez kontuzjowanej od dłuzszego czasu Katarzyny Mroczkowskiej natomiast w szeregach gospodyń zabrakło Heleny Horki.

Pierwsze dwa sety spotkania zakończyły się wyraźnym zwycięstwem Aluprofu kolejno do 19 i 11 punktów. Wrocławianki równorzędną walkę stoczyły tylko w secie ostatnim ustępując zawodniczkom z Bielska dopiero przy stanie 18:15 dla Gwardii.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane już dzisiaj natomiast mecz trzeci zaplanowano na niedzielę 25.04 o godzinie 14.45 w hali Orbita. Tak o przegranym spotkaniu mówił trener Gwardii, Rafał Błaszczyk:

- Chcieliśmy zagrać trochę skuteczniej, ale nie udało się. Rozkręcaliśmy się i może gdyby mecz miał dziesięć partii, to zgarnęlibyśmy w końcu seta. Spotkanie skończyło się w trzech odsłonach, a my musimy znaleźć jakąś receptę na gospodynie. Szczególnej poprawy wymaga przyjęcie zagrywki, które pozwala wyprowadzać kolejne akcje. Wówczas może i wynik będzie lepszy.