zamknij

Wiadomości

Solidarność zapowiada protest. Chcą podwyżek i dymisji minister Zalewskiej

2018-06-26, Autor: bas

Działacze dolnośląskiej Solidarności domagają się odwołania minister Anny Zalewskiej. Zdaniem Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej nie wywiązuje się z porozumienia. W środę związkowcy będą domagać się też wyższych pensji w oświacie.

27 czerwca w godz. 12:00 – 14:00 działacze Solidarności odwiedzą Dolnośląski Urząd Wojewódzki. Przed gmachem przy pl. Powstańców Warszawy związkowcy będą protestować w związku z niezadowalającym ich poziomem wynagrodzeń w oświacie.

Reklama

Protestujący mają zamiar też petycję o odwołanie minister Anny Zalewskiej, która ich zdaniem nie realizuje porozumienia, które w lutym tego roku zawarła z Dolnośląską Radą Dialogu Społecznego, a na mocy którego miał zostać powołany zespół ds. wynagrodzeń i poziomu finansowania oświaty.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~mallyy 2018-06-26 08:24:57

    Tu nie ma co domagać się dymisji. Panią Zalewską za to co zrobiła polskiej edukacji trzeba osądzić i odpowiednio ukarać. Niech w przyszłości nikomu do głowy nie przyjdzie tak niszczyć naszego kraju jak zrobiła to ta miernota.

    1 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że torowisko tramwaje powinno być wydzielone na całej długości Grabiszyńskiej?
Oddanych głosów: 403