zamknij

Wiadomości

Urzędnicy zwiększyli liczbę uprawnień do bezpłatnych przejazdów MPK

2011-07-29, Autor: dk
Już od dziś za darmo w weekendy i święta komunikacją miejską mogą jeździć członkowie rodzin wielodzietnych, a przez cały rok zasłużeni honorowi dawcy krwi. W Dniu bez Samochodu wszyscy wrocławianie nie muszą kasować biletu.

29 lipca Wydział Transportu wprowadził zmiany w niektórych uprawnieniach do bezpłatnych przejazdów. Rozszerzono je dla dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych, a także ich rodziców i opiekunów prawnych, którzy przystąpili do programu „Pomoc dla Rodzin Wielodzietnych dwa plus trzy i jeszcze więcej". Teraz mogą bezpłatnie jeździć komunikacją miejską w soboty, niedziele i święta. Urzędnicy zmniejszyli też limit oddanej krwi przez mężczyzn- zasłużonych honorowych dawców, po oddaniu której przysługuje uprawnienie do bezpłatnych przejazdów na liniach normalnych w granicach oraz poza granicami miasta. Bez biletu honorowi dawcy mogą jeździć już po oddaniu 18 litrów krwi, a nie jak dotąd 25.

ReklamaWe Wrocławiu 22 września, czyli w dniu wyznaczonym jako Dzień bez Samochodu, który organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, nie trzeba będzie kasować biletów w autobusach i tramwajach na wszystkich liniach.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2011-07-30 06:46:55

  Bardzo dobry krok. Ale czy jednocześnie odebrano te uprawnienia parlamentarzystom? Oni raczej nie potrzebują tego typu wsparcia socjalnego, a tego typu "wyróżnienia" kłują w oczy.

  1 0
 • ~iza 2011-07-30 13:23:30

  Póki co władze miasta nie mogą same odebrać tego uprawnienia parlamentarzystom, gdyż Ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora z dnia 9 maja 1996r. w art. 43 stanowi, że "Poseł i senator ma prawo, na terenie kraju, do bezpłatnego przejazdu środkami
  publicznego transportu zbiorowego oraz przelotów w krajowym przewozie lotniczym, a także do bezpłatnych przejazdów środkami publicznej komunikacji miejskiej." i jest to zgodne z Konstytucją RP z 1997r.

  0 1
 • ~yhmm 2011-08-01 19:14:59

  hmm przecież co roku - 22 września, jak jest Dzień bez Samochodu, kasowniki są powyłączane i jeździ się darmowo MPK ... więc co to za nowina ? ;)

  0 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

NA KOGO ODDASZ GŁOS W WYBORACH PREZYDENCKICH 2020?
Oddanych głosów: 1273