Wiadomości

Ważne zmiany dla kierowców cieżarówek poruszających się po Wrocławiu

2015-01-22, Autor: jg
Na trzech wrocławskich ulicach w najbliższych dniach wprowadzone zostaną ograniczenia dla kierowców aut ciężarowych. Ich ważące wiele ton pojazdy, nie będą mogły się poruszać w kilku miejscach miasta tak, jak na obecnych zasadach.

Reklama

Od 23 stycznia na wniosek zarządzających ruchem urzędników zostanie dodatkowo ograniczony ruch pojazdów ciężarowych na ulicy Strachocińskiej we Wrocławiu. Stanie się tak poprzez wdrożenie sztywnego zakazu wjazdu dla pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 15 ton.

 

Obecnie jest to 18 ton z dopuszczanym wjazdem w określonych godzinach, tak jak dla strefy. Jak wyjaśniają drogowcy, zmiana ma na celu ochronę osiedla i przekierowanie tranzytu na wschodnią obwodnicę Wrocławia.

 

 

Druga z nowości zostanie wprowadzona na ulicach Dolnobrzeskiej i Trzmielowickiej od najbliższego poniedziałku, 26 stycznia. Na obydwu ulicach, dla kierunku od strony ul. Średzkiej, zacznie obowiązywać zakaz wjazdu dla pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 9 ton.

 

Tutaj urzędnicy również wyjaśniają, że ta zmiana zostanie wdrożona w celu ochrony osiedla i mieszkańców, a stanie się tak na polecenie zarządzającego ruchem.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Pawell 2015-01-22
  19:57:23

  0 2

  A kiedy ktoś pójdzie po rozum do głowy i zakaże wjazdu wielkich, ciężkich i często pędzących ciężarówek na świeżo wyremontowanej, wąskiej, z progami zwalniającymi i przystankami wiedeńskimi ul.Przyjaźni. Te ciężarówki nie dość, że zaraz rozjadą tę uliczkę, to jeszcze (odpukać) spowodują jakiś wypadek...

 • ~maniuska 2015-01-22
  20:19:29

  0 2

  Witam nic nie dadzą apele i znaki ograniczające cieżar samochodu .Podam przyklad z ul. Kielczowskiej , jest znak zakaz wjazdu wszystkich pojazdow powyzej 9 ton , a dzien w dzien jezdzi ta ulica od 10 do 15 samochodow o tonazu przekraczajacym te 9 ton jezdza obok komisariatu policji i nic sobie nie robia . Jest dojazd do magazynow TKmax przez ulice obok cmetarza

 • ~komentator 2015-01-22
  22:15:36

  0 2

  To samo jest na Żernickiej . Codziennie przez Żerniki przejeżdża kilkadziesiąt samochodów ciężarowych , do abetu potężne gruchy z betonem , do sity kontenerowce i śmieciarki i do filipa z długimi wannami . Zamiast jeździć Graniczną i później Przybyły lub Rdestową i tam rozjeżdżać te i tak już rozwalone uliczki no to pchają się przez Żerniki . Czy ktoś w końcu postawi zakazy wjazdów dla ciężarówek na skrzyżowaniu Żernickiej i Szczecińskiej oraz na Jerzmanowskiej z Żernicką ??

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.