zamknij

Wiadomości

Wrocławianie wymyślili maturalny kurs matematyki on-line

2011-05-30, Autor: Daria Kędzierska
Politechnika Wrocławska wymyśliła a jej studenci przetestowali system informatyczny wspomagający uczenie się matematyki. Na projekt dała pieniądze Unia Europejska. Dzięki platformie e-learningowej uczniowie z całej Polski mają być lepiej przygotowani do matury.

Reklama

Projekt pod hasłem „Matematyka-Reaktywacja” wykorzystuje sprawdzony już na Politechnice Wrocławskiej system wspomagania nauczania on-line. Uczeń przystępuje do niego na pełne 3 lata swojej edukacji ponadgimnazjalnej. Otrzymuje w tym czasie zdalny dostęp do materiałów dydaktycznych i ponad 1000 typów interaktywnych ćwiczeń i sprawdzianów z całego toku nauczania. Postępy kontroluje nauczyciel w czasie lekcji matematyki. Istotną częścią projektu są zdawane przez uczniów e-sprawdziany, czyli elektroniczne klasówki przeprowadzane w szkolnym laboratorium komputerowym.- Kursy matematyki on-line nie oznaczają rezygnacji z tradycyjnego sposobu nauczania- mówił dziś podczas konferencji prasowej dr Przemysław Kajetanowicz z Instytutu Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej, koordynator projektu. - Jednak, gdyby każdy uczeń opanował materiał z naszej platformy e-learningowej, to spokojnie zda maturę na poziomie podstawowym- przekonywał.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Szkoły same muszą chcieć do niego przystąpić. Obecnie trwa rekrutacja, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na stronie: www.matematyka-reaktywacja.pl .

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2011-05-30
  23:25:32

  1 0

  Miałem przyjemność uczęszczać na zajęcia z dr Kajetanowiczem. Świetny dydaktyk! Do tego stworzył genialny system e-learningowy e-portal (znany chyba każdemu studentowi Politechniki Wrocławskiej). Dzięki niemu algebra matematyczna była bajecznie prosta. Nauczenie się mnożenia macierzy, liczenia macierzy odwrotnej czy algebry liniowej było przyjemnością z interaktywnymi apletami Javy w e-portalu. Tego brakuje skostniałej oświacie - wykorzystania internetu i nowoczesnych technologii do nauki. Dobrze wiedzieć, że stworzył i udostępnił podobną platformę poza mury Politechniki.

 • ~ 2011-05-31
  00:48:00

  0 0

  @Konrad Kruk Algebra matematyczna? a jest jakaś algebra niematematyczna?

 • ~ 2011-05-31
  01:07:02

  0 0

  Chodziło mi o "algebrę liniową z geometrią analityczną". Błąd z pośpiechu :P

 • ~ 2011-05-31
  08:35:30

  0 2

  Ja też miałam "przyjemność" korzystania z systemów e-sprawdzianów. Wyszło z tego tyle że niewiele tak naprawdę się nie nauczyłam a system był łatwy do obejścia. Nie trzeba było się uczyć matematyki tylko schematu działania systemu.

 • ~ 2011-05-31
  13:23:54

  1 0

  A ja byłam bardzo zadowolona z systemu e-sprawdzianów. I to nie ze względu na nie, ale ze względu na dostępność super wykładów i ćwiczeń w eportalu. Mój wykładowca strasznie zawile tłumaczył i nie rozumiałam z zajęć za wiele. Za to czytając wykłady i robiąc ćwiczenia wiele rzeczy stawało się zrozumiałe. Jak nie rozumiałam zadania, to czytałam jego rozwiązanie i później umiałam je samodzielnie zrobić. To prawie jak zbiór zadań książkowy, tyle że tutaj były dokładne rozwiązania i system mnie oceniał.
  A co do zaliczeń - jak zawsze byli tacy co chcą się uczyć i tacy co chcą tylko zaliczyć. I właśnie ci ostatni sięgali do eportalu na ostatnią chwilę i zakuwalii algorytmy - ale to się na nich mściło na egzaminie. Jak dla mnie ten system to super sprawa. O wiele lepiej mi się uczyło z nim niż bez niego.

 • ~Marcin 2012-08-27
  16:21:57

  0 0

  Dla osób które są zainteresowane matematyką online polecam kurs maturalny na matmana6.pl jest darmowy i też niczego sobie, a przedewszystkim wysyłają jedną lekcję dziennie, dlatego możesz się uczyć systematycznie mniejszymi porcjami materiału

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Gdzie chodzisz do restauracji?
Oddanych głosów: 346