Wiadomości

Wrocławianie wymyślili maturalny kurs matematyki on-line

2011-05-30, Autor: Daria Kędzierska
Politechnika Wrocławska wymyśliła a jej studenci przetestowali system informatyczny wspomagający uczenie się matematyki. Na projekt dała pieniądze Unia Europejska. Dzięki platformie e-learningowej uczniowie z całej Polski mają być lepiej przygotowani do matury.

Reklama

Projekt pod hasłem „Matematyka-Reaktywacja” wykorzystuje sprawdzony już na Politechnice Wrocławskiej system wspomagania nauczania on-line. Uczeń przystępuje do niego na pełne 3 lata swojej edukacji ponadgimnazjalnej. Otrzymuje w tym czasie zdalny dostęp do materiałów dydaktycznych i ponad 1000 typów interaktywnych ćwiczeń i sprawdzianów z całego toku nauczania. Postępy kontroluje nauczyciel w czasie lekcji matematyki. Istotną częścią projektu są zdawane przez uczniów e-sprawdziany, czyli elektroniczne klasówki przeprowadzane w szkolnym laboratorium komputerowym.



- Kursy matematyki on-line nie oznaczają rezygnacji z tradycyjnego sposobu nauczania- mówił dziś podczas konferencji prasowej dr Przemysław Kajetanowicz z Instytutu Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej, koordynator projektu. - Jednak, gdyby każdy uczeń opanował materiał z naszej platformy e-learningowej, to spokojnie zda maturę na poziomie podstawowym- przekonywał.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Szkoły same muszą chcieć do niego przystąpić. Obecnie trwa rekrutacja, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na stronie: www.matematyka-reaktywacja.pl .

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2011-05-30
  23:25:32

  1 0

  Miałem przyjemność uczęszczać na zajęcia z dr Kajetanowiczem. Świetny dydaktyk! Do tego stworzył genialny system e-learningowy e-portal (znany chyba każdemu studentowi Politechniki Wrocławskiej). Dzięki niemu algebra matematyczna była bajecznie prosta. Nauczenie się mnożenia macierzy, liczenia macierzy odwrotnej czy algebry liniowej było przyjemnością z interaktywnymi apletami Javy w e-portalu. Tego brakuje skostniałej oświacie - wykorzystania internetu i nowoczesnych technologii do nauki. Dobrze wiedzieć, że stworzył i udostępnił podobną platformę poza mury Politechniki.

 • ~ 2011-05-31
  00:48:00

  0 0

  @Konrad Kruk Algebra matematyczna? a jest jakaś algebra niematematyczna?

 • ~ 2011-05-31
  01:07:02

  0 0

  Chodziło mi o "algebrę liniową z geometrią analityczną". Błąd z pośpiechu :P

 • ~ 2011-05-31
  08:35:30

  0 2

  Ja też miałam "przyjemność" korzystania z systemów e-sprawdzianów. Wyszło z tego tyle że niewiele tak naprawdę się nie nauczyłam a system był łatwy do obejścia. Nie trzeba było się uczyć matematyki tylko schematu działania systemu.

 • ~ 2011-05-31
  13:23:54

  1 0

  A ja byłam bardzo zadowolona z systemu e-sprawdzianów. I to nie ze względu na nie, ale ze względu na dostępność super wykładów i ćwiczeń w eportalu. Mój wykładowca strasznie zawile tłumaczył i nie rozumiałam z zajęć za wiele. Za to czytając wykłady i robiąc ćwiczenia wiele rzeczy stawało się zrozumiałe. Jak nie rozumiałam zadania, to czytałam jego rozwiązanie i później umiałam je samodzielnie zrobić. To prawie jak zbiór zadań książkowy, tyle że tutaj były dokładne rozwiązania i system mnie oceniał.
  A co do zaliczeń - jak zawsze byli tacy co chcą się uczyć i tacy co chcą tylko zaliczyć. I właśnie ci ostatni sięgali do eportalu na ostatnią chwilę i zakuwalii algorytmy - ale to się na nich mściło na egzaminie. Jak dla mnie ten system to super sprawa. O wiele lepiej mi się uczyło z nim niż bez niego.

 • ~Marcin 2012-08-27
  16:21:57

  0 0

  Dla osób które są zainteresowane matematyką online polecam kurs maturalny na matmana6.pl jest darmowy i też niczego sobie, a przedewszystkim wysyłają jedną lekcję dziennie, dlatego możesz się uczyć systematycznie mniejszymi porcjami materiału

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.