zamknij

Wiadomości

Wrocławski mural już bez hasła "Śmierć wrogom ojczyzny" [ZDJĘCIA]

2019-02-18, Autor: Marta Gołębiowska

Z muralu Narodowych Sił Zbrojnych rzy ul. Wojrowickiej na Nowym Dworze zniknął napis "Śmierć wrogom ojczyzny". To efekt nakazu Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowy Dwór", której zarząd kierował się sugestiami mieszkańców.

Mural z hasłem "Śmierć wrogom ojczyzny. Narodowe Siły Zbrojne", wykonany przez kibiców Śląska, był umieszczony na kiosku koło POLOmarket. W ostatnich dniach zniknęła z niego pierwsza część napisu, bo zarząd spółdzielni "Nowy Dwór", pod groźbą wypowiedzenia umowy dzierżawy budynku, nakazał jej usunięcie, uznając ją za mowę nienawiści.

Reklama

- Takich murali w przestrzeni publicznej powinno być jak najwięcej. Propagują one szlachetne, pariotyczne postawy, a jeżeli ktoś tego nie rozumie, to znaczy, że brakuje mu wiedzy historycznej - komentuje sprawę Karol Wołek, prezes zarządu NSZ.

Prezes ds. technicznych SM "Nowy Dwór", Jarosław Śliwek, podkreśla, że ani zarząd, ani mieszkańcy, nie chcą tego typu haseł na terenie osiedla.

Czytaj więcej kontrowersjach wokół muralu na Nowym Dworze

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 40

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~mieszkaniecND 2019-02-18 21:09:03

  Czy spółdzielnia podała jakiś racjonalny powód ? bo ten o mowie nienawiści jest conajmiej nie na miejscu poza tym nie uważam pana Prezesa ds. technicznych SM "Nowy Dwór", Jarosław Śliwek jako osobę kompetentną w wypowiadaniu się na temat historii zasłużonej jednostki NSZ z tego co wiem nie są zakazani ... wiec skąd ta decyzja ?
  Proszę o racjonalne wyjaśnienie ... druga sprawa .. .zasłanianie się niechęcią mieszkańców ? hymmm ten mural jest od 5 lat i nikomu nie przeszkadzał tworzyli go mieszkańcy wiec na 3 osoby skarżące się znajdzie się 300 osób popierających słuszność Patriotycznej Grafiki ... wiec panie Prezesie czekamy na wyjaśnienie !
  A jak nie to będą protesty ... będziemy bronić Polskiej historii i racji stanu !
  Panią redaktor proszę w imieniu swoim i mieszkańców tych którzy są za pozostawieniem tego patriotycznego grafitu o naciski w celu uzyskania wyjaśnienia tej haniebnej próby zamazywania Polskiej historii.
  Pozdrawiam

  17 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy powołanie rzecznika pasażera MPK Wrocław to dobry pomysł?

Oddanych głosów: 157