Wiadomości

Wspólna kolejka do kas PKP Intercity już na całym dworcu Wrocław Główny

2014-07-23, Autor: jg
PKP Intercity uruchomiło system jednej kolejki do kas na całym Dworcu Głównym we Wrocławiu. Udogodnienie objęło właśnie również pozostałe okienka kasowe - od strony ulicy Suchej. Jak zapewniają kolejarze, dzięki rozwiązaniu, które działa też na 25 dworcach w kraju, zakup biletu przebiega sprawniej.

Reklama

System jednej kolejki jest często stosowany w dużych sieciach handlowych, na lotniskach czy dworcach. Ten wprowadzony w kolejnych lokalizacjach jest uproszczony - do kas prowadzi wytyczona taśmami i słupkami ścieżka.

 

Instalacja we Wrocławiu stanowi natomiast uzupełnienie już funkcjonującego systemu. Poza halą główną udogodnienie objęło 3 kasy zlokalizowane od strony ul. Suchej 8/10.

 

 

– System jednej kolejki to rozwiązanie porządkujące ruch przed kasami. Ułatwia zakup biletów i poprawia komfort oczekujących podróżnych. Obecnie już ponad połowa naszych kas własnych jest objęta tym rozwiązaniem – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A.

 

System jednej kolejki do kas funkcjonuje już na 25 dworcach w kraju m.in. w: Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie, Katowicach, Poznaniu czy Białymstoku. Elektroniczny system objął 9 dworców, a uproszczony 16.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Paweł 2014-07-23
  16:36:21

  1 0

  Przydało by się jeszcze nauczyć grzeczności niektóre kasjerki. Kiedyś kupowałem bilet na dworcu głównym.Pewna kasjerka,taka niska z oczami jak żaba była bardzo niemiła.Odniosłem wrażenie jakby pracowała tam za karę.Czy to reguła,że te brzydkie zawsze są chamskie zamiast nadrabiać subtelnością i miłą powierzchownością?Teraz jak kupuję bilet i w kasie widzę tą małą brzydotę to zmieniam kasę.Żenada!

 • ~Anka 2014-07-24
  11:24:31

  0 3

  Owszem jest jedna kolejka ale przez te labirynty które zmuszają do ustawiania się ludzi w kształcie zygzaka jest nie przemyślany i wręcz durny! Jak kobieta z wózkiem ma dojść do kasy ?? Próbowałam - nie da się !!! Czasem trzeba pomyśleć za nim sie pochwalicie nowymi \"udoskonaleniami\" pozdr.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.