Wypowiedzi trenerów po meczu Śląsk - Ruch

2012-02-18, Autor: mw
Na inaugurację wiosny piłkarze Śląska zremisowali na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 1:1. Obaj trenerzy po spotkaniu byli umiarkowanie zadowoleni z postawy swoich zawodników.

Waldemar Fornalik (trener Ruchu Chorzów): Mecz ligowy weryfikuje to, czego dokonaliśmy w okresie przygotowawczym. Dzisiaj spotkały się charakterne zespoły. Potrafiliśmy się podnieść po straconej bramce, a nawet mieliśmy piłkę meczową. Gdyby Janoszka szybciej opanował futbolówkę, to mielibyśmy 2:1 w 85. minucie i właściwie byłoby po meczu. Jesteśmy zadowoleni z tego spotkania, bo momentami graliśmy dobrze. Potrafimy być zespołem i nie odpuszczać mimo osłabień. Dwie z trzech zmian podyktowane były problemami zdrowotnymi - Malinowski zszedł z powodu urazu kolana, a Piech łydki. Z kolei Niedzielan nie grał, bo chcemy by wszedł do rytmu meczowego z optymalnego pułapu, a na razie na takim nie jest.

Orest Lenczyk (trener Śląska Wrocław): Muszę przyznać, że momentami był to całkiem dobry mecz. Nasz problem polegał na tym, żeby grac 90 minut tak, jak prezentowaliśmy się w pierwszej połowie. Poza tym musimy wykorzystywać sytuacje bramkowe. To my dyktowaliśmy tempo gry, może nieco za mocne. W pierwszym meczu po przerwie nigdy nie wiadomo co się wydarzy. To było spotkanie, które bardzo chcieliśmy wygrać, a tylko zremisowaliśmy, ale Ruch zasłużył na jeden punkt. Gra się tak jak przeciwnik pozwala, a momentami chorzowianie pozwalali nam na bardzo dużo. Dywagacje, ze jedna lub druga strona mogła wygrać zawsze będą, ale ostatecznie zostało nam podzielić się punktami. Jak odpoczniemy i przygotujemy się do kolejnego spotkania, to nie sądzę, żebyśmy się Legii nie przeciwstawili.