Wiadomości
Zapraszają wrocławian do akcji wspólnego sadzenia drzew na 10-hektarowej przestrzeni
Brave Festival już po raz trzeci zasadzi drzewa we Wrocławiu. Ideą organizatorów jest wzmocnienie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez wspólne budowanie zielonej infrastruktury miasta. Nowy 10-hektarowy las na Świniarach, ma zapewnić rozwój i doskonalenie jakości życia wszystkich wrocławian.
– Zielony Wrocław to część naszej tożsamości. Drzewa trzeba chronić. Nie czekajmy, aż ktoś zrobi to za nas. Poczujmy się odpowiedzialni za kształtowanie rzeczywistości, która nas otacza – mówi Paulina Anna Galanciak, organizatorka akcji.
Dodatkowymi atrakcjami wydarzenia będą warsztaty ekologiczne dla dorosłych i dla dzieci przygotowane przez Fundację Ekorozwoju i Nadleśnictwo „Śnieżka” oraz konkurs na najciekawsze imię dla sadzonki. Zwycięzca otrzyma bilet na wydarzenia odbywające się w ramach Brave Festival 2016.
– Chcesz mieć swój wkład w ekologię miasta, sprawić, żeby życie w stolicy Dolnego Śląska było odrobinę zdrowsze, a przy okazji spędzić miły weekend w gronie przyjaciół i rodziny? Dołącz do nas! Zaproś swoich przyjaciół, rodzinę i znajomych! Każda para rąk to szybciej powstający las. Masz dodatkowe rękawice i łopatę? Weź je ze sobą – apelują pomysłodawcy akcji.
Dwudniową akcję „Zasadźmy sobie las!” zasilą szeregi wolontariuszy z firm Google, UPS, HPE, HP, Drukarnia KEA, Credit Suisse oraz Castorama, a także rodziny goszczące Brave Kids wraz z najmłodszymi ekologami.
Do tej pory Brave Festival gościł artystów z 47 państw podczas prawie 750 wydarzeń. Każdego roku odwiedza go około 15 tysięcy widzów. Na pomoc organizacji ROKPA z biletów przekazano już blisko 850 tysięcy złotych.
Brave Festival to jedyny w Polsce przegląd kultur, tradycji i rytów z całego świata, które są na granicy wyginięcia. Festiwal niezmiennie nosi znaczący podtytuł „Przeciw Wypędzeniom z Kultury”. Narodził się w 2005 roku, a dziś jest jednym z najważniejszych emblematów kultury Wrocławia.
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Od 1 stycznia 2021 MPK Wrocław będzie darmowe dla kolejnej grupy. Inni zapłacą więcej
79864 -
Wypadek we wrocławskim zoo. Nie żyje roczny gibon
44641 -
Wrocław: Te przychodnie będą szczepić na koronawirusa [LISTA PLACÓWEK]
28750 -
Seicento z przyczepą kempingową. 25-latek uciekał z Wrocławia
17740 -
Wrocławski ginekolog żądał łapówek za usługi w szpitalu. Prokuratura szuka jego pacjentek
15918
Najczęściej komentowane
-
Seicento z przyczepą kempingową. 25-latek uciekał z Wrocławia
5 -
Coraz więcej domów, zbyt wąska ulica. Rozbudowy nie będzie: miasto spowolniło ruch [ZDJĘCIA]
2 -
Od 1 stycznia 2021 MPK Wrocław będzie darmowe dla kolejnej grupy. Inni zapłacą więcej
2 -
Jerzyki będą walczyć z komarami na Ołbinie i Nadodrzu [ZDJĘCIA]
2 -
Rząd wprowadza narodową kwarantannę. Obostrzenia w Sylwestra
2
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Wrocuowiok 2016-03-21 22:24:44
Sadzić buki i jodły! To dwa najczęściej spotykane naturalnie drzewa na Nizinie Śląskiej a obecnie niemal na wymarciu.