Muzeum Pana Tadeusza

„Bohaterowie Sybiru” w ramach Kina Niepodległej
W każdy wtorek w Muzeum Pana Tadeusza, w ramach cyklu „W starym kinie – Filmy Niepodległej”, odbywają się projekcje archiwalnych polskich filmów. 26 lutego wyświetleni zostaną „Bohaterowie Sybiru”. To niepozbawiony elementów humorystycznych dramat wojenny dziejący się w środowisku zesłanych w 1918 roku na Sybir polskich jeńców z armii niemieckiej i austriackiej. Film w reżyserii Michała Waszyńskiego miał premierę 4 kwietnia 1936 roku.
2019-02-26 09:43
„Dodek na froncie” w ramach Kina Niepodległej
W każdy wtorek w Muzeum Pana Tadeusza, w ramach cyklu „W starym kinie – Filmy Niepodległej”, odbywają się projekcje archiwalnych polskich filmów. 19 lutego wyświetlona zostanie komedia „Dodek na froncie” z Adolfem Dymszą w roli głównej.
2019-02-19 08:00
Filmy Niepodległej na inaugurację nowego kina
Nowy cykl „W starym kinie – Filmy Niepodległej” zainauguruje działalność Kina Muzeum Pana Tadeusza. Od wtorku, 29 stycznia, do 26 marca w każdy wtorek będą się tam odbywały projekcje archiwalnych polskich filmów. – Rodząca się w II Rzeczypospolitej kinematografia chętnie sięgała po tematy dotyczące historii najnowszej Polski: okresu zaborów, I wojny światowej i momentu odzyskanie niepodległości – można przeczytać w zapowiedzi wydarzenia.
2019-01-28 10:36
O wrocławskich fotografiach ze stanu wojennego i z terenu dawnego Gułagu
W czwartek, 24 stycznia, odbędzie się spotkanie z Tomaszem Kiznym, jednym z założycieli Niezależnej Agencji Fotograficznej Dementi, poświęcone jego fotografiom: wrocławskim z okresu stanu wojennego, oraz fotoreportażom i dokumentom z terenów dawnego Gułagu.
2019-01-23 10:20
Spotkanie o działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Kongresie Polonii Amerykańskiej
W środę, 9 stycznia, w Muzeum Pana Tadeusza odbędzie się spotkanie z prof. Joanną Wojdon poświęcone działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Kongresie Polonii Amerykańskiej – organizacji będącej przedstawicielem 10 milionów Amerykanów polskiego pochodzenia. Profesor Wojdon przybliży działania, jakie Jan Nowak–Jeziorański podejmował na rzecz odzyskania przez Polskę suwerenności w latach 1977–1989.
2019-01-07 08:00
Warsztaty szlacheckie o sztuce dobrego wysławiania się
W trakcie warsztatów będzie można przekonać się, jak wyglądało życie codzienne w szlacheckim dworze. Każde ze spotkań o odmiennej tematyce poprowadzi specjalista – pasjonat w danej dziedzinie. Zajęcia będą składały się z dwóch części: podczas pierwszej będzie można posłuchać opowieści o wybranym zagadnieniu związanym ze szlachecką obyczajowością, w drugiej uczestnicy wezmą udział w ćwiczeniach praktycznych, wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę.
2019-01-03 10:00
„Prawem naszym – zmartwychwstanie”. Nowa wystawa w Muzeum Pana Tadeusza
Przygotowana z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wystawa „Prawem naszym – zmartwychwstanie” to wielowątkowa opowieść o polskich drogach do wolności. Prezentowana we wrocławskim Muzeum Pana Tadeusza ekspozycja oraz towarzyszący jej program edukacyjny mają wejść w dialog z wystawą stałą muzeum.
2018-12-10 13:16
Syryjczyk opowie we Wrocławiu o lęku przed obcymi
W trakcie sobotniego spotkania będzie mowa o dynamice lęku przed uchodźcami, deklarowanej i rzeczywistej tolerancji, zależności pomiędzy otwartością na kulturową odmienność a narodową homogenicznością społeczeństwa, a także o tożsamości kulturowej, jej podstawach, kondycji i stabilności.
2018-12-06 21:00
Pokaz „Pana Tadeusza” z muzyką na żywo
W środę, 21 listopada, w ramach drugiej edycji Festiwalu Tradycji Literackich w Muzeum Pana Tadeusza odbędzie się pokaz zrekonstruowanego filmu niemego z 1928 roku zatytułowanego. „Pan Tadeusz”, któremu towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie – grupy artystycznej tworzącej aranżacje muzyczne do filmów niemych.
2018-11-19 18:00
We Wrocławiu przeczytany zostanie więzienny „Testament” głodującego ukraińskiego pisarza
We wtorek, 13 listopada, w ramach programu Festiwalu Tradycji Literackich zaprezentowana zostanie adaptacja sceniczna „Testamentu” Ołeha Sencowa. Autorki spektaklu wykorzystały m.in. jego słynny list z rosyjskiego więzienia i mowę, którą wygłosił po ogłoszeniu wyroku. – Czytanie oparte jest na prozach Ołeha Sencowa, które w kontekście głodówki ukraińskiego autora zyskują nowe znaczenia – napisano w zapowiedzi wydarzenia.
2018-11-12 14:08Najczęściej czytane
-
10 wsi pod Wrocławiem, które pogonią PiS gdzie pieprz rośnie
70867 -
Tak powstaje droga z Wrocławia do Czech. Otwarcie jeszcze w tym roku
68427 -
Wrocławskie perełki, o których zapomniano. Wrocław powinien być dumny, a jest wstyd!
58655 -
Niebezpieczna woda w kranach pod Wrocławiem. Zakaz picia, nawet przegotowanej
55153 -
Wrocław: Senior chemik dźwigał przez Stare Miasto torbę pełną narkotyków
31806
Najczęściej komentowane
-
Po Wrocławiu będzie jeździł tramwaj "Krzysztof Balawejder"? Jest oficjalny wniosek
6 -
Wrocław: Atak zimy, koszmar na drogach! Ulice jak lodowisko [NA ŻYWO]
5 -
Wrocław: Ten kierowca znalazł sposób na brak miejsc parkingowych [ZDJĘCIA]
4 -
Mosty Pomorskie spóźnione o miesiąc. Zamiast je otworzyć, prezydent robi na nich... potańcówkę
4 -
Wrocław: Chaos na Trzebnickiej. Piesi nie mogli przejść na "zielonym"
4
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert