TBL

Nasi koszykarze zajmują 7 miejsce w tabeli
0

Koniec zwycięskiej passy Śląska

Śląsk Wrocław przegrał 75:77 z AZS-em Koszalin w spotkaniu 4. kolejki II fazy TBL. Seria pięciu zwycięstw z rzędu WKS-u dobiegła końca. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowała sama końcówka - bezbłędny na linii rzutów wolnych był LaceDarius Dunn, najlepszy strzelec meczu (20 punktów). Mimo porażki, Śląsk zachował 7. miejsce w tabeli.

2014-04-07 12:27 Autor: jg
Wrocławscy koszykarze ambitnie walczą o jak najlepsze miejsce przed rundą play-off
0

Śląsk zerwał Kotwicę i płynie dalej

Śląsk Wrocław ograł 81:62 Kotwicę Kołobrzeg w drugim meczu II fazy sezonu TBL. Wojskowi nie zlekceważyli niżej notowanego rywala i bez większych problemów wykonali plan na ten mecz. 2 punkty jadą do Wrocławia, ale  zawodnicy zostają nad morzem. W sobotę drugi wyjazdowy pojedynek - tym razem z Polpharmą Starogard Gdański.

2014-03-27 09:33 Autor: jg
Do Orbity Śląsk wróci dopiero w połowie przyszłego miesiąca
0

Śląsk wyjeżdża na wielkie nadmorskie tournee

Przed Śląskiem Wrocław kolejny raz w tym sezonie stoi nie lada wyzwanie. Wrocławian czeka tournee po Polsce, czyli seria pięciu wyjazdowych konfrontacji z rzędu. Po zwycięstwie w Hali Orbita i wygranej po dogrywce ze Stabillem Jezioro Tarnobrzeg 90:89 najbliższe spotkania Wojskowi rozegrają na pakietach rywali. Do Wrocławia wrócą dopiero 16 kwietnia.

2014-03-25 15:05 Autor: jg
Koszykarzy Śląska na własnym parkiecie zobaczymy dopiero w połowie kwietnia
0

Wielkie emocje w Orbicie i wygrana po dogrywce niemal z końcową syreną

Celnym rzutem z półdystansu na 3,5 sekundy przed zakończeniem dogrywki Paweł Kikowski zapewnił koszykarzom Śląska zwycięstwo nad Stabillem Jezioro Tarnobrzeg. Wrocławianie przegrywali przez większość meczu, lecz udana gonitwa i nerwy ze stali były tego dnia ich przewagą.

2014-03-24 12:01 Autor: jg
WKS ma jeszcze cień szansy na awans do pierwszej szóstki
0

Magia Orbity działa. Zdziesiątkowany WKS pokonał Trefla Sopot

WKS Śląsk Wrocław pokonał Trefl Sopot 86:73 w spotkaniu 20. kolejki Tauron Basket Ligi. Do niespodziewanego triumfu drużynę Trójkolorowych poprowadziło trio Robert Skibniewski, Paul Miller i Paweł Kikowski.

2014-03-10 11:15 Autor: jg
Tym razem Śląsk nie wyrwał rywalom zwycięstwa
0

Śląskowi do sprawienia sensacji zabrakło sekundy

Koszykarze Śląska mieli szansę na sensacyjną wygraną w Zielonej Górze, lecz rzut Paula Millera na 1,2 sekundy przed końcową syreną nie wpadł do kosza i  spotkanie musiało zostać przedłużone o dogrywkę. W niej osłabieni w całym meczu brakiem kontuzjowanego Roberta Skibniewskiego "Trójkolorowi" nie mieli już nic do powiedzenie ulegając w niej Stelmetowi 3:15 i ostatecznie po 45 minutach 69:81.

2014-02-16 13:13 Autor: jg
Śląsk nie powinien już sobie pozwolić na ligowe porażki
0

Śląsk z nożem na gardle gra w sobotę z mistrzem Polski

Gdy pucharowe emocje już opadły, czas na ligową rzeczywistość. Śląsk zaczyna mieć nóż na gardle, a przed nim zadanie najtrudniejsze. 15 lutego, w XVIII kolejce TBL zdobywcy Pucharu Polski z Wrocławia zmierzą się w Zielonej Górze z mistrzem kraju – Stelmetem.

2014-02-14 09:56 Autor: jg
Koszykarze Śląska muszą zacząć wygrywać
0

W niedzielę Śląsk musi wygrać. O pierwsze zwycięstwo zawalczą nowi trenerzy

Spotkanie Śląska w Tarnobrzegu z tamtejszym Jeziorem w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego zacięte było tylko przez pierwszych 10 minut. Przez resztę meczu podopieczni Milivoje Lazicia kontrolowali przebieg spotkania skutecznie uprzykrzając życie liderom ekipy Leszka Marca. Rewanż może być jednak zupełnie inny, bo tych trenerów w obu klubach już nie ma.

2014-01-03 15:01 Autor: jg
W nadchodzącym sezonie nie zobaczymy Śląska w ekstraklasie koszykarzy
2

Nie ma złudzeń - koniec koszykarskiego Śląska w TBL

Nie ma złudzeń - to już koniec koszykarskiego Śląska w Tauron Basket Lidze. Przemysław Koelner jeszcze chce walczyć o licencję, ale władze PLK zamknęły już sprawę.

2012-08-17 00:00 Autor: mw
0

W czwartek już naprawdę ostateczna decyzja w sprawie gry Śląska w TBL?

Dzisiaj do południa ma się rozstrzygnąć ostatecznie, czy Śląsk zagra w Tauron Basket Lidze. Sytuacja jest beznadziejna, ale Przemysław Koelner jeszcze walczy.

2012-08-16 00:00 Autor: mw