Kajakarze freestyleowi wyjechali na pierwsze zgrupowanie w tym roku. W poprzednich latach lipiec był szczytem sezonu, w którym rozgrywały się najważniejsze imprezy lub część z nich kajakarze mieli już za sobą. Ten rok jest jednak inny pod wieloma względami zarówno dla sportu, jak i innych dziedzin życia.

2020-07-19 20:16 Autor: ah
Sukces wrocławskiej kajakarki freestylowej na mistrzostwach świata
0

W 2013 roku po raz pierwszy w historii Polak wszedł na podium mistrzostw świata we freestyle'u kajakowym - brązowy medal zdobył wówczas Tomasz Czaplicki. Od tego czasu polscy zawodnicy zdobywali liczne medale w mistrzostwach Europy, Pucharach Świata i Pucharach Europy, niestety podczas mistrzostw świata nie dopisywało im szczęście. Teraz w końcu to się zmieniło - w hiszpańskim Sort Zofia Tuła wywalczyła pierwszy kobiecy medal mistrzostw świata we freestyle'u kajakowym, również brązowy.

2019-08-01 10:00 Autor: prochu
Tomasz Czaplicki mistrzem Europy we freestyle'u kajakowym
0

W drugiej połowie sierpnia na torze kajakowym w Cunovie pod Bratysławą rozegrano mistrzostwa Europy we freestyle'u kajakowym. Polska reprezentacja przywiozła aż trzy medale po jednym w każdym z kolorów. Dwa medale (złoto i brąz) wywalczyli zawodnicy z Dolnego Śląska - Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła.

2018-08-29 00:42 Autor: prochu
Historia napisana wiosłem. Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki najlepsi w Pucharze Świata
0

W sobotę, 7 lipca, w godzinach wieczornych rozegrano finały ostatnich zawodów Pucharu Świata we freestyle'u kajakowym w sezonie 2018. Podczas niezwykle widowiskowego nocnego turnieju dolnośląscy freestylerzy - Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki - odnieśli spektakularne zwycięstwo wyprzedzając całą światową czołówkę.

2018-07-11 12:05 Autor: prochu
Dolnoślązacy bezkonkurencyjni w kajakarskim Pucharze Europy [WIDEO]
0

Dolnośląscy kajakarze Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki dopisali kolejne sukcesy do listy tegorocznych osiągnięć. Mistrzyni Polski we freestyle'u kajakowym i srebrna medalistka Pucharu Świata 2016 w pięknym stylu zwyciężyła w czwartych - finałowych zawodach Pucharu Europy. Tomasz Czaplicki z kolei po zaciętym pojedynku tym razem wywalczył srebro.

2017-09-19 16:20 Autor: prochu