Wiadomości

Cofka na rzece Oławie. Jedna z wrocławskich ulic zalana

2020-10-19, Autor: bas

W związku ze wzrostem wody w Oławie i Odrze nieprzejezdna jest ulica Opatowicka. Droga znajduje się pośrodku terenów wodonośnych, które zostały zalane. Urzędnicy uspokajają, że na razie nie ma we Wrocławiu zagrożenia powodziowego.

Reklama

Ulica Opatowicka do odwołania została zamknięta na wniosek policji.

– Przyczyną podtopienia drogi jest fala wezbraniowa na Odrze oraz zjawisko tzw. cofki na rzece Oławie – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Ulica Opatowicka na wysokości zakola rzeki Oławy przebiega przez naturalne obniżenie terenu, co powoduje napływanie wody do tego punktu z całego okolicznego obszaru. Odpompowywanie wody w celu udrożnienia przejazdu nie jest możliwe z przyczyn opisanych powyżej – tłumaczy rzeczniczka ZDiUM.

Wspomniane miejsce, to rejon miasta, w którym w 1997 roku rozpoczęła się Powódź Tysiąclecia. Z informacji przekazywanych przez urzędników, obecnie nie ma jednak zagrożenia powodziowego. Ostatnie obserwacje wykazują, że woda z ulicy Opatowickiej nie cofa się, co oznacza, że fala wezbraniowa przepływa przez miasto bardzo wolno.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Maciej Musiał 2020-10-20
    02:43:50

    4 6

    Ta ulica powinna pozostac zamknięta. Ona nadaje się dla ruchu lokalnego i dla rowerzystów tak jak była przez ostatnich kilkadziesiąt lat. To nie jest żaden wjazd do miasta. Mieszkańców czernicy i innych wsi zapraszamy ja ul. Opolską.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.