Wiadomości

Gigantyczny samolot z Chin lądował na Strachowicach. Przywiózł maseczki, rękawiczki i kombinezony

2020-04-09, Autor: bas

W nocy ze środy na czwartek na wrocławskim lotnisku wylądował ogromny samolot z Chin. Dostarczył do Wrocławia środki ochrony osobistej niezbędne do walki z epidemią koronawirusa.

Reklama

Biuro prasowe wojewody poinformowało, że samolot ANTONOV AN-124 Ruslan lądował we Wrocławiu około godziny 3:00 w nocy. Na jego pokładzie przywiezione zostały m.in. maseczki, rękawiczki i kombinezony, które mają posłużyć personelowi medycznemu podczas walki z koronawirusem.

Dostawa i obsługę rejsu z Chin była możliwa dzięki współpracy wrocławskiego lotniska, wojska, obsługi cargo oraz służby celno-skarbowej.

Samolot typu An-124 Rusłan to jeden z największych cięzkich samolotów transportowych na świecie.

Ile według ciebie potrwa walka z pandemią koronawirusa?

Oddanych głosów: 20146

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~~~Zet 2020-04-09
  11:06:07

  46 2

  W środę 15 kwietnia odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskich projektów ustaw Stop447, Zatrzymaj Aborcję i Stop Pedofilii. Ustawy przedstawią: Robert Bąkiewicz, Kaja Godek i Olgierd Pankiewicz.
  Poseł Krzysztof Bosak uważa, że to zagrywka propagandowa.
  – Nowy trick Kaczyńskiego. Wrzuci nam do debaty w Sejmie dwa długo mrożone tematy, żeby odciągnąć uwagę społeczeństwa od niedziałającej „Tarczy” i nieprzygotowanych wyborów. Damy się nabrać? – napisał na Twitterze.
  Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz, uważa, że wrzucenie tych projektów pod obrady w szczycie epidemii ma służyć temu, żeby nie przebiły się one do opinii publicznej skupionej na temacie koronawirusa.

 • ~~~Zet 2020-04-09
  11:07:45

  46 3

  "Problem głosowania konstytucyjnego jest bardzo istotnym problemem konstytucyjności. On narusza podstawowe standardy i wartości dotyczące wyborów, przede wszystkim zasadę konstytucyjności oraz tajności. Za powszechność wyborów nie można zapłacić innymi zasadami" – mówiła z mównicy sejmowej posłanka PiS Krystyna Pawłowicz 22 października 2013 r. W poniedziałek głosami większości tego samego obozu politycznego Sejm uchwalił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r. i zapewne w maju w takiej formy odbędą się wybory prezydenckie, które dla polskiego społeczeństwa mogą okazać się tragiczne w skutkach.

 • ~~~Zet 2020-04-09
  11:11:41

  46 3

  Z kuluarów KneSejmu: po Polsce krąży anegdota. Przemawia premier i mówi: – "Obywatele, chcemy waszego najlepszego!"
  Obywatele odpowiadają: – "My to wiemy, ale nasze najlepsze wolimy zachować dla siebie".

 • ~~~Zet 2020-04-09
  11:15:15

  47 2

  W poniedziałek wieczorem Sejm przyjął ustawę, która mówi, że każda osoba, która nie zwróci korespondencyjnej karty do głosowania w wyborach na prezydenta może spędzić 3 lata w więzieniu. Wybory będą przeprowadzone tylko i wyłącznie listownie. Każdy ma dostać kartę do głosowania w wyborach, którą będzie miał obowiązek wrzucić ją do specjalnej skrzynki nadawczej. Jeśli tego nie zrobi i zniszczy kartę, bądź jej nie zwróci będzie jej grozić 3 lata więzienia. Skąd będzie wiadomo kto nie oddał głosu? Do koperty wraz z oddanym głosem lub pustą kartą należy dołączyć oświadczenie z imieniem i nazwiskiem i numerem PESEL. Każdy wyborca ma potwierdzić w ten sposób to, że głosował osobiście i w sposób tajny.
  "Namawianie do wyborów w tym czasie jest jest skandalem, jest antypolskie" – mówi profesor Krzysztof SIMON, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ulicy Koszarowej - miejsca, gdzie leczeni są pacjenci z koronawirusem. "Gdyby listonosze mieli roznosić wyborcze pakiety, powinni być ubrani w takie same stroje ochronne, jakie noszą pracownicy służby zdrowia, opiekujący się chorymi na koronawirusa" - podkreśla Profesor.

 • ~~~Zet 2020-04-09
  11:16:25

  48 2

  Listonosze boją się o swoje zdrowie. Spora część na czas wyborów pójdzie na L4!
  Jeśli dojdzie do głosowania korespondencyjnego, listonosze będą musieli wręczyć nam karty do głosowania, a potem je odebrać. - Sytuacja wśród listonoszy jest napięta - nie ukrywa Piotr Saugut, szef związku NSZZ Listonoszy Poczty Polskiej. Zaznacza, że wciąż nie wiadomo, jak ta akcja miałaby zostać przeprowadzona. - Jeśli miałoby to być za pomocą poleconych, to to przedsięwzięcie jest nie do zrealizowania - mówi wręcz. Listonosze boją się o swoje zdrowie. - Już mamy sygnały, że jeśli listonosze mają nosić karty do osób chorych i w kwarantannie, to jest bardzo prawdopodobieństwo, że spora ich część pójdzie na chorobowe - mówi Saugut.

 • ~~~Zet 2020-04-09
  11:21:30

  46 4

  Radio Szczecin: AMAZON PONAD PRAWEM!
  Kilku pracowników hali jednego z największych pracodawców w regionie-firmy Amazon Polska ma koronawirusa. Pozostali pracownicy zakładu z Kołbaskowa obawiają się o swoje zdrowie, firma z kolei uspokaja. Czy takie zakłady powinny być zamknięte?
  Polskie firmy zostają zamykane, nawet gdy nie stwierdzono w nich wirusa (fryzjerzy, kosmetyczki etc.). Dlaczego gdy w zagranicznym koncernie - Amazon gdy ma terenie Polski w jednym z zakładów (Pabianice) pracownik dostał pozytywny wynik, firma dalej funkcjonuje i nie poddano ludzi kwarantannie. O podobnej sytuacji głośno na temat magazynu pod Poznaniem w Sadach, ale podobno ochrona zabrała telefon pracownikowi, który nagrał jak lekarze w strojach zabierali pracownice i usunęła filmik. Sprawę zamiatają pod dywan i zagraniczne korporacje są ponad prawem, gdy polscy przedsiębiorcy bankrutują.

 • ~~~Zet 2020-04-09
  11:24:31

  44 2

  Koronawirus: Rząd w ramach projektu pt. "Tarcza Antykryzysowa" przemycił aneks, wg którego określone osoby będą mieć dostęp do naszych telefonów, a Polacy stracą prywatność.
  Aneks umożliwia ministrowi cyfryzacji oraz premierowi w czasie pandemii śledzenie lokalizacji i danych z naszych telefonów komórkowych, aby „skutecznie walczyć z koronawirusem”. Potrzebne do uzyskania zgody o śledzeniu konkretnej osoby jest tylko wskazania, że dane z urządzenia obywatela „X” są niezbędne na drodze zwalczania epidemii w Polsce.
  Projekt nowelizacji ustawy, do którego dotarł „Dziennik Gazeta Prawna”, przewiduje, że w czasie zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub stanu klęski żywiołowej operator telekomunikacyjny będzie zobowiązany dostarczyć ministrowi cyfryzacji dane (obejmujące okres ostatnich 14 dni) o lokalizacji telefonów komórkowych osób zarażonych koronawirusem lub objętych kwarantanną.

 • ~~~Zet 2020-04-09
  15:42:57

  45 1

  AWARYJNY PLAN UNIEWAŻNIENIA WYBORÓW!
  Ciągłe podważanie Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych prowadzi do obniżenia jej rangi. Tak było z Izbą Dyscyplinarną, a wcześniej z nowym kierownictwem Trybunału Konstytucyjnego. Po wyborach, tych przeprowadzonych w trybie korespondencyjnym - IKNiSP może orzec, iż były one ważne, bowiem sędziów do tej Izby powołał sam prezydent więc sędziowie nie są „niezawiśli i niezależni”. "Oceniam te działania jako próbę puczu prawnego" – mówi nam jeden z sędziów Sądu Najwyższego.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.