Gwardia wraca z Tomaszowa bez punktów [RELACJA]

2019-11-10, Autor: ah

Wyjazdu do Tomaszowa Mazowieckiego siatkarze z Wrocławia nie zaliczą z pewnością do udanych. KFC Gwardia Wrocław przegrała z tamtejszą Lechią 0:3 (19:25, 25:27, 22:25).

Mimo że siatkarze Gwardii przegrali 0:3, mecz był naprawdę wyrównany. Pierwszy set, podobnie jak dwa kolejne, rozpoczął się od gry punkt za punkt. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi.

Dopiero w połowie partii miejscowi odskoczyli na kilka punktów i tę przewagę sukcesywnie powiększali. W Gwardii nie najlepiej funkcjonowały skrzydła, przez to też rozgrywający Jakub Nowosielski wiele piłek kierował do jedynego pewnego punktu w ataku w pierwszej partii – kapitana Arkadiusza Olczyka. Najlepiej blokujący ligi zdobył w tym secie 5 punktów. Nie wystarczyło to jednak do wygranej. Ostatecznie wrocławianie przegrali pierwszą partię 19:25.

Drugi set rozpoczął się bardzo podobnie. Obie ekipy walczyły, posługując się terminologią bokserską – cios za cios i nikt nie był w stanie zdominować rywala. O ile w pierwszym secie gospodarze zdołali przełamać wrocławski zespół i wyjść na prowadzenie, to w drugim gra punkt za punkt trwała do samego końca. Końcówka ponownie należała jednak do Lechii. Miejscowi zachowali więcej zimnej krwi i wygrali drugą część spotkania 27:25.

Najbliżej zwycięstwa gwardziści byli w trzecim secie. Siatkarze Gwardii zaczęli wychodzić na dwu, trzypunktowe prowadzenie. Wydawało się, że podopieczni Krzysztofa Janczaka są na dobrej drodze, by wygrać tę partię i pozostać w meczu. W końcówce wrocławianie prowadzili nawet 22:19, ale w grze gości pojawił się przestój. Gospodarze zdobyli 6 punktów z rzędu i wygrali cały mecz 3:0.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KFC Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 27:25, 25:22)

MVP meczu: Dawid Ogórek

Lechia: Stabrawa 23, Gutowski 8, Błoński 6, Toma 6, Neroj 5, Janus 4, Ogórek (l.) oraz Kańczok 1, Pigłowski, Kącki.

Gwardia: Olczyk 10, Gibek 10, Lubaczewski 9, Gromadowski 4, Maćkowiak 1, Nowosielski 1, Mihułka (l.) oraz Wnuk 8, Szymeczko 3, Sternik, Lewicki.

Już w najbliższą środę gwardzistów czeka kolejne spotkanie wyjazdowe z lechistami, tym razem w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Mecz rozpocznie się w środę (13 listopada) o 18:00.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0