Inauguracja dla Śląska Wrocław

2009-08-03, Autor: Piotr Kolisko

Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki Ekstraklasy zawodnicy Śląska Wrocław.

Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki Ekstraklasy zawodnicy Śląska Wrocław. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza pokonali przed własna publicznością Cracovię 2:0. Mecz na stałe zapisał się w kronikach Śląska, gdyż trafienie z rzutu wolnego Krzysztofa Wołczka było jednocześnie 1000. bramką w historii występów w Ekstraklasie Śląska Wrocław.

Mecz z "Pasami" był okazją do debiutu dla nowch piłkarzy WKS-u Amira SpahiciaIvo Vazgeca. Spotkanie dla wrocławian nie mogło rozpocząć się lepiej gdyż już w 4 minucie po wyrzucie z autu podanie na bramkę zamienił Sebastian Dudek. Niestety szybkie prowadzenie uśpiło wrocławian, którzy tylko dzięki dobrej postawie w bramce Ivo Vazgeca utrzymali do końca pierwszej połowy prowadzenie. Druga część meczu przyniosła obustronne ataki drużyn z czego najbliższy strzelenia bramki był zawodnik WKS-u Tomasz Szewczuk, który nie wykorzystał prezentu jakim było potknięcie obrońców Cracovii i nie trafił do bramki z bliskiej odległości. W 77.minucie faulowany przed polem karnym był Sebastian Dudek a celnym strzałem bramkarza gości pokonał Krzysztof Wołczek.

Drugi gol wrocławian praktycznie zakończył mecz, zawodnicy Tarasiewicza kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku natomiast goście wyraźnie opadli z sił. Wrocławianie w meczu otwarcia pokazali futbol, który optymistycznie nastraja przed następnym wyjazdowym spotkaniem w Warszawie z Polonią. W szeregach WKS-u nieźle spisali się też debiutanci, którzy niewątpliwie będą wzmocnieniem Ślaska w poszczególnych formacjach.