zamknij

Wiadomości

Jacek Sutryk składa zawiadomienie. Poszło o zestawienie jego działań z kłamstwem katyńskim

2020-02-14, Autor: bas

Prezydent Wrocławia w czwartek wieczorem zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie bilbordu, który zawisł we Wrocławiu. Działacze fundacji Pro prawo do życia, porównali na nim działalność obecnego włodarza z działalnością komunistów z okresu PRL, który nie pozwalali mówić prawdy o zbrodni katyńskiej.

O sprawie baneru, który zawisł na skrzyżowaniu Ślężnej i Armii Krajowej pisaliśmy na tuWroclaw.com już w czwartek. Działacze fundacji Pro prawo do życia na jednym z budynków umieścili baner z hasłem: „W czasach PRL-u komuniści zakazywali głosić prawdę o Katyniu, prezydent Sutryk rozwiązuje zgromadzenia głoszące prawdę o aborcji”.

Reklama

Pro-liferzy tłumaczą, że to odwet za rozwiązanie przez magistrat pikiet, na których sprzeciwiali się aborcji oraz utrudnianie przeprowadzania innych zgromadzeń. Służby miejskie z kolei przekonują, że w sprawie nie chodzi o utrudnianie komukolwiek prezentowania swoich poglądów, lecz łamanie przepisów, którego w trakcie swoich zgromadzeń mają dopuszczać się aktywiści antyaborcyjni.

W nocy z czwartku na piątek głos w sprawie zabrał sam prezydent Wrocławia. – Dziś moje nazwisko trafiło na obrzydliwy billboard. Jutro składam stosowne zawiadomienie do organów ścigania – zapowiedział a Facebooku Jacek Sutryk, który już po raz kolejny podkreślił, że będzie reagował na „złe rzeczy”, które dzieją się w naszym mieście.

Prezydent zaznaczył, że szanuje prawo każdego do manifestowania poglądów, nawet takich, z którymi się nie do końca zgadza, ale zapowiedział, że nie nigdy pozwoli na eksponowanie zdjęć z gorszącymi zdjęciami oraz obrażanie innych i godzenie w czyjąś wolność.

– Nie pozwolę na epatowanie rozczłonkowanymi, martwymi płodami w przestrzeni miejskiej, gdzie chodzą rodziny z dziećmi! Taka jest filozofia środowisk pro life? Tak Państwo dbacie o polską rodzinę? Nie ma na to mojej zgody – napisał prezydent.

Czy władze Wrocławia utrudniają działalność pro-liferom?
Oddanych głosów: 1363

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 157

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Zet 2020-02-14 15:00:06

  Mam nadzieję, że sąd oddali ten pozew!

  35 10
 • ~kosynier 2020-02-14 15:37:02

  Do autora "bas" (Bartosz Senderek?) -
  Wczoraj artykuł dotyczącej teWe Wrocławiu zawisł baner o prezydencie Sutryku: „zakazuje głosić prawdę jak komuniści”

  28 5
 • ~kosynier 2020-02-14 15:44:05

  Do autora artykułu "bas" (Bartosz Senderek?) -
  Wczoraj artykuł dotyczący tego wydarzenia zatytułował Pan cyt.: We Wrocławiu zawisł baner o prezydencie Sutryku: „zakazuje głosić prawdę jak komuniści”.
  Ja na tym plakacie takiego zdania nie widziałem a Pan?

  Dzisiaj, podobnie jak wczoraj, składa pan dwa zdania z plakatu w jedno zdanie dopisując przecinek - „W czasach PRL-u komuniści zakazywali głosić prawdę o Katyniu, prezydent Sutryk rozwiązuje zgromadzenia głoszące prawdę o aborcji”.
  Czy to nie jest manipulowanie? Skoro Pan cytuje, to proszę trzymac się oryginału.

  26 6
 • ~Breslau_Mock 2020-02-15 00:11:20

  Za podawanie nieprawdziwych informacji ci pro lajferzy powinni zostać zdelegalizowani. Oni nie potrafią chyba czytać ze zrozumieniem zapisów w polskim prawie na temat aborcji.

  8 27
 • ~Zet 2020-02-18 12:06:01

  Do ~Breslau_Mock: Waść zagubiłeś się czasoprzestrzeni! W nazi-czasach Mocka "Völkischer Beobachter" łgał non stop, zaś obecnie robią to TVN(azi), "Koscher Zeiteung" pod redakcją A. Schetera-Michnika, jak i TVP(iS), etc. I wyobraź Mock sobie, że nikt ich nie delegalizuje! A może po prostu masz uczulenie na katolicyzm i wszystko co z nim związane?

  18 1
 • ~Zet 2020-02-18 12:48:53

  Jacek Sutryk - najgorszy w historii prezydent Wrocławia - do DYMISJI!
  Porozumiewanie Jacka Sutryka z otoczeniem się w stylu: „Mało mnie obchodzi…” czy „Trzeba być szaleńcem…” – świadczy jedynie o tym, że nie szanuje swoich rozmówców, nie potrafi ich słuchać (jest to bardzo cenna umiejętność przywódcy) i uważa, że tylko on ma rację (tzw. syndrom „zacietrzewienia dogmatyczno-ideologicznego”). W dodatku, kłamie oraz lubi żyć na cudzy koszt, jak się da: w luksusie. Dlatego prawdopodobnie – po analizie czynności, które wykonał z sukcesem – nadaje się on tylko do wydawania posiłków w garkuchni oraz czyszczenia szyb z napisów oraz kurzu.

  20 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że kampania przed II turą wyborów prezydenckich była brutalna?
Oddanych głosów: 493