Kolejne zwycięstwo naszych siatkarek. Wrocławianki nadal blisko liderek tabeli

2013-12-17, Autor: jg/mat. prasowe
Zespół Impel Wrocław zwyciężył w meczu jedenastej kolejki rozgrywek ORLEN Ligi, Impelki pokonały 3:1 zespół BeefMaster Budowlani Łódź. Wrocławianki z 27 punktami na koncie plasują się na drugim miejscu w tabeli ORLEN Ligi.

Mecz asem serwisowym otworzyła Joanna Kaczor. Dwa błędy w ataku łodzianek pozwoliły Impelkom wyjść na prowadzenie 7:4. Jeszcze przed przerwą przyjezdne zdołały odrobić stracone punkty, jednak prowadzenie utrzymał Impel (8:6). Dwa ataki Sylwi Pyci z krótkiej pozwoliły na doprowadzenie do remisu po 8. Dzięki dobrym serwisom Bogumiły Pyziołek wrocławianki wyszły na prowadzenie 12:10. Joanna Kaczor i Bogumiła Pyziołek skutecznie atakowały, co zaowocowało prowadzeniem 16:12 na drugiej przerwie technicznej.

Blok Katarzyny Mroczkowskiej oraz atak z krótkiej Agnieszki Kąkolewskiej pozwoliły na prowadzenie 19:13. Po udanym ataku Bogumiły Pyziołek o czas poprosił trener łodzianek. Dobra postawa Magdaleny Śliwy w polu zagrywki pozwoliła siatkarkom z Łodzi na zmniejszenie dystansu dzielącego oba zespoły. Udaną passę rywalek przerwała Joanna Kaczor, atakując pewnie z prawego skrzydła. Punktową zagrywkę zanotowała Agnieszka Kąkolewska, a kolejny atak Joanny Kaczor zakończył pierwszą partię, którą Impelki wygrały 25:18.

Drugiego seta od prowadzenia 6:3 rozpoczęły Budowlane. Po przerwie technicznej, na której łodzianki prowadziły 8:4, skutecznie atakowała Joanna Kaczor i czterokrotnie Bogumiła Pyziołek (9:9). As serwisowy Agnieszki Kąkolewskiej i kolejne dwa udane ataki Bogumiły Pyziołek , pozwoliły na objęcie prowadzenia 11:9. Jednak po raz kolejny w spotkaniu w polu serwisu zameldowała się Magdalena Śliwa, która skutecznie utrudniała wrocławiankom grę na siatce i łodzianki wyszły na prowadzenie 13:11. Po bloku i ataku z piłki przechodzącej w wykonaniu Makare Wilson Impelki prowadziły 14:13, jednak na przerwie technicznej, po asie serwisowym Natalii Nuszel prowadziły łodzianki (14:16). Po autowym ataku Olgi Trach na tablicy widniał wynik po 17. Trzy punkty z rzędu do swojego dorobku dopisały łodzianki (17:20). Przy stanie 24:20 dla przyjezdnych, serią punktowych ataków popisała się Bogumiła Pyziołek doprowadzając do remisu po 24. Jednak kolejne dwa punkty padły łupem siatkarek z Łodzi, które wygrały seta 26:24.

Trzeciego seta od wysokiego prowadzenia rozpoczęły Impelki. Dzięki udanym atakom Makare Wilson, Frauke Dirickx oraz blokom Agnieszki Kąkolewskiej zespół prowadził 8:2 na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie na boisko asem popisała się Makare Wilson, a po ataku Katarzyny Mroczkowskiej o czas poprosił trener Adam Grabowski (10:2). Dopiero kiwka z drugiej piłki Magdaleny Śliwy przerwała dobrą passę wrocławianek. As serwisowy Doroty Ściurki i atak Anity Kwiatkowskiej pozwoliły na odrobienie strat. Jednak punktowa zagrywka Frauke Dirickx i ataki Katarzyny Mroczkowskiej dały prowadzenie 16:7 na drugiej przerwie technicznej. Na zmianę atakujących zdecydował się Tore Aleksandersen desygnując do gry Katarzynę Konieczną w miejsce Joanny Kaczor. Po skutecznych atakach Bogumiły Pyziołek, Impelki prowadziły 19:10. Dzięki dobrej grze w bloku rywalki zdołały odrobić kolejne punkty (21:14). Blok Agnieszki Kąkolewskiej na Dorocie Ściurce dał 22 punkt Impelkom. Punktowe ataki Katarzyn- Mroczkowskiej i Koniecznej doprowadziły do piłki setowej, a atak Agnieszki Kąkolewskiej z krótkiej zakończył seta przy stanie 25:18.

Skuteczne bloki Impelek, udany atak Katarzyny Koniecznej i as serwisowy Katarzyny Mroczkowskiej doprowadziły do prowadzenia, 8:5 na pierwszej przerwie technicznej w secie czwartym. Trudne zagrywki Olgi Trach nie pozwoliły Impelkom na ustawienie dobrej akcji. Łodzianki doprowadziły do remisu 9:9, jednak trzykrotnie skuteczna na skrzydle była Bogumiła Pyziołek (12:10). Po udanym ataku Katarzyny Mroczkowskiej o czas poprosił trener łodzianek. Udana zagrywka Bogumiły Pyziołek zwiększyła prowadzenie wrocławianek. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:12. Impelki, wypracowaną przewagę utrzymały do końca seta, którego zwyciężyły 25:19, a w całym meczu 3:1.

Impel Wrocław - BeefMaster Budowlani Łódź 3:1 (25:18,24:26,25:18,25:19)

Impel Wrocław: Mroczkowska 15, Kąkolewska 7, Dirickx 8, Wilson 12, Pyziołek 20, Kaczor 8, Medyńska (libero) oraz Sieczka 1, Dozier 1, Konieczna 7.

BeefMaster Budowlani Łódź: Śliwa 6, Love 9, Kwiatkowska 11, Nuszel 9, Trach 5, Pycia 11, Durajczyk (libero) oraz Ściurka 3, Cabrera 2, Cabajewska, Grajber.