Krakowskie progi za wysokie dla koszykarek Ślęzy

2015-03-15, Autor: tm
W pierwszym meczu ćwierćfinału play-off Tauron Basket Ligi Kobiet Ślęza przegrała na wyjeździe z Wisłą Can-Pack Kraków 45:74. Drugie spotkanie tych drużyn odbędzie się w piątek 20 marca we Wrocławiu.

Zwycięstwo Wisły nie jest niespodzianką. Krakowianki to aktualne mistrzynie Polski, a w sezonie zasadniczym nie przegrały ani razu. Ślęza natomiast jest beniaminkiem rozgrywek, a do play-offów awansowała z najniższej, czyli ósmej pozycji. Co więcej, wrocławianki przystąpiły do meczu bez podstawowej rozgrywającej, reprezentantki Polski Pauliny Pawlak, która zachorowała i miała gorączkę.

Różnicę w poziomie gry obu drużyn widać było od samego początku. Już po kilku minutach Wisła prowadziła 12:2, a potem kontrolowała wynik przez całe spotkanie. Wrocławianki stać było momentami na wyrównaną grę, a nawet serial punktowy 6:0 na ich korzyść. Każdy punkt przychodził im jednak z wielkim trudem, podczas gdy miejscowe raz za razem znajdowały otwartą drogę do kosza i czyste pozycje do rzutu.

Po pierwszej kwarcie Wisła prowadziła 26:17, a w drugiej odskoczyła Ślęzie na kolejne osiem punktów. Świetnie spisywała się Allie Quigley, która na półmetku rywalizacji miała już 18 oczek. Bardzo dobra gra krakowianek w obronie wymusiła mnóstwo niecelnych rzutów wrocławianek.
W całym meczu przyjezdne trafiały z gry ze skutecznością 31,7 procent (Wisła 45,8 procent).

Po sześciu minutach drugiej połowy przewaga Wisły urosła do 20 punktów (49:29). Ślęza mimo ambitnej postawy nie była w stanie odwrócić losów rywalizacji. W ostatniej kwarcie wynik po stronie wrocławianek trzymała Agnieszka Śnieżek, która zdobyła osiem z 12 punktów całej drużyny. W samej końcówce trener Krzysztof Szwej wpuścił na parkiet zawodniczki głębokiej rezerwy: Paulinę Rozwadowską, Pamelą Stachnik i Małgorzatę Zuchorę. Ta ostatnia zdobyła nawet dwa oczka.

Drugi mecz rywalizacji, która toczy się do dwóch zwycięstw, odbędzie się w piątek (20 marca) w hali przy ulicy Chełmońskiego we Wrocławiu.

Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza Wrocław 74:45 (26:17, 16:8, 13:8, 19:12)

Wisła: Quigley 20 (3), Lavender 17, Abdi 13 (1), Petronyte 6, Żurowska-Cegielska 6, Ouvina 5 (1), Vandersloot 4, Skobel 3 (1), Puter, Ziętara.

Ślęza: Śnieżek 12, Czarnecka 8, Głocka 8, Leciejewska 6, Player 6, Mistygacz 3 (1), Zuchora 2, Nwagbo.