Wiadomości

Krytyczna jakość powietrza! Wrocław najbardziej zanieczyszczonym miastem na świecie

2022-01-12, Autor: mh

– Jakość powietrza we Wrocławiu jest krytycznie, ekstremalnie zła – ostrzega Dolnośląski Alarm Smogowy. W środę rano stolica Dolnego Śląska znów uplasowała się na pierwszym miejscu rankingu miast, w których odnotowano najwyższy stopień zanieczyszczenia na świecie. Wrocław wyprzedził m.in. pakistańskie Lahore, Poznań i chińskie Wuhan.

Reklama

W środę Wrocław przez chwilę znalazł się na pierwszym miejscu rankingu (240), wyprzedzając m.in. Lahore (236), Poznań (195) i Wuhan (194). Obecnie stolica Dolnego Śląska plasuje się na drugim miejscu (231), a gorszy wynik odnotowano tylko w pakistańskim Lahore (238).

Z kolei o godz. 7 stacja pomiarowa przy ul. Conrada-Korzeniowskiego wskazała, że w badanej próbce powietrza znajduje się 186  µg/m3 niebezpiecznego dla ludzkiego zdrowia pyłu. O 8 w punkcie pomiarowym przy ul. Wiśniowej zanotowano wynik 167.

– Nie wychodzimy z domu kto nie musi, włączamy na maksa oczyszczacze – apeluje Dolnośląski Alarm Smogowy.

 

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~MiastoSmogu 2022-01-12
  11:00:32

  19 4

  Jest super! Spytajcie prezydenta Dutkiewicza albo obecnego prezydenta Sutryka co oni na to? Będą najpewniej twierdzili, że jesteśmy eko, bio, hiper zielonym nowoczesnym miastem i już zostało tyle przez 20 lat zrobione, że.... wciąż po 20 latach między listopadem a marcem strach z dzieckiem na dwór wychodzić. I bajdurzenie i zaklinanie rzeczywistości, że już tyle zostało zrobione nie ma żadnego znaczenia, bo efektu nomen omen przez smog nie widać, ale za to bardzo jego brak czuć. Do roboty!

 • ~ryjec 2022-01-12
  14:04:57

  18 6

  Tutaj znów górę bierze nasza polska egoistyczna mentalność w myśl której 'nikt mi nie będzie nakazywał, jak mam żyć, będę palił w piecu czym chcę, będę przekraczał dopuszczalną prędkość o ile chcę, nie zaszczepię się przeciw wirusowi', itd. W konsekwencji tępy upór części społeczeństwa uderza w całą resztę przestrzegającą przyjętych zasad. W konsekwencji tego mamy brudne miasta, tragedie na drogach i przepełnione szpitale. Ostatnia podwyżka taryfikatora mandatów pokazuje, że dla Polaka najlepszym motywatorem do zmiany jest dotkliwa kara. W tę stronę powinny pójść władze Wrocławia, zwiększając wysokość mandatów za palenie śmieciami i intensyfikując kontrolę. Z drugiej strony mieszkańcy również powinni zgłaszać przypadki palenia śmieci wśród sąsiadów. Jeśli machniemy ręką na tego typu występki, to nic się nie zmieni (ludzie się nie zmienią).

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.