Wiadomości

Maju, Maj - śpiewają Tusk i Morawiecki

2023-10-11, Autor: er

- Wiele ciepłych słów usłyszałem po debacie, ale jak zobaczyłem ten filmik „Maju, Maj…” to aż mnie zatkało. Nie sądziłem, że usłyszę premierów śpiewających o mnie – mówi Krzysztof Maj, lider Bezpartyjnych Samorządowców. – Niektórzy całe życie marzą, by raz znaleźć się w różnych mediach społecznościowych, a tu nagle taki wysyp różnych wpisów.

Reklama

Poniedziałkowa debata przedwyborcza TVP doczekała się pewnie setek przeróżnych komentarzy. Politycy licytują się, kto wygrał. Jak zaraz po programie przekazał "Business Insider": "Największe zainteresowanie internautów wzbudzili Krzysztof Maj z BS oraz Joanna Scheuring-Wielgus z Nowej Lewicy — wynika z porównania wyszukiwań w Google".

Okazało się, że zainteresowanie przybrało arcyciekawe oblicze, zapewne zainspirowane kilkukrotnym apelem Krzysztofa Maja, podczas debaty, aby liderzy obu największych ugrupowań przestali ze sobą walczyć, a zaczęli rozmawiać. 

 

Zanim utwór ujrzał światło dzienne największe portale po debacie mnożyły jedno pytanie : Kim jest Krzysztof Maj?

Tak pisała o tym wyborcza.biz: „Krzysztof Maj to największe zaskoczenie debaty wyborczej, która odbyła się 9 października na antenie TVP. Jak wynika z danych zebranych przez Wyborcza.biz, już w trakcie trwania dyskusji Polacy rzucili się do wyszukiwarki, by sprawdzać, kim jest reprezentant Bezpartyjnych Samorządowców”.

Wielu powtarzało też ocenę debaty autorstwa medioznawcy Wiesław Godzica, który dla portalu onet.pl powiedział: „Tusk poniósł klęskę, Morawiecki poniósł klęskę. W moim przekonaniu najlepiej wypadli Krzysztof Maj i Krzysztof Bosak”.

A jak to zainteresowanie komentuje sam zainteresowany?

- To prawdziwa przyjemność, jak ludzie w piekarni czy na stacji paliwowej chcą rozmawiać o przyszłości Polski. Nie krępują się, zaczepiają, pytają – ocenia Maj. – Mam wrażenie, że nasze hasło „Normalna Polska” do nich przemawia. Ludzie chcę normalnej Polski, a nie takiej z jaką zetknąłem się na debacie.

A sama debata?

- To po pierwsze nie była debata, tylko farsa. Zabrakło interakcji. Niewiele czasu na odpowiedź, a pytania tak rozbudowane, że zacząłem notować w połowie ich zadawania, by się nie zgubić – wspomina. – Zresztą sam, bez pomocy prowadzących, zapytałem obu premierów, czy nie wstyd im tej hipokryzji. Tusk najpierw był przeciw budowie płotu na granicy, teraz narzeka, że jest nieszczelny. Morawiecki podobno był za obniżeniem wieku emerytalnego, a teraz atakuje za to Tuska. Ich Polska nie jest normalna. To znaczy w ich głowach zaślepionych wzajemnych nienawiścią.

 

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Krasnal Adamu 2023-10-11
  18:52:10

  5 0

  Czy tylko ja mam wrażenie, że TuWrocław od tygodni promuje Bezpartyjnych Samorządowców i nikogo innego? Nie zabraniam, ale lubię wiedzieć, czy po czyjej stronie jest dana redakcja.

 • ~Pikuś 2023-10-12
  09:53:49

  5 0

  Czym się dziwisz Krasnalku?
  Sponsor płaci- sponsor wymaga!
  Ten portal finansowany jest przez „ Bezpartyjnych „ „ Fachowców”, tfu, Samorządowców. Szkoda tylko, że z publicznych, czyli wszystkich nas, Dolnoślązaków, środków.
  To pompowanie na siłę kudłatego Majowego Choptysia i BS, sięga już tak daleko, że stało się wręcz żenujące i wywołuje odruch wymiotny.
  Wczoraj opublikowali artykuł ( oczywiście nadal jest na stronie ), że Bezpartyjni „Fachowcy” wchodzą do Sejmu.
  Sondaż zrobiła pracownia Kogucik z Wrocławia. Sponsor płaci – sponsor wymaga. Wg sondażu, BS otrzymują 5,3 % poparcia. W innych ogólnopolskich procencik z kawałkiem.
  Chłopcy próbują kreować rzeczywistość i pompować balonik, usilnie przekonując ludzi, że Nołnejmy z BS cieszą się mega poparciem.
  Sondaż?
  No cóż…
  https://www.youtube.com/watch?v=apvIoZ6ddFc
  popatrz, o co w pierwszej minucie filmu pyta Piszczyk. „ A ile procent, Zdzisiu, uznałbyś za zadowalające? „
  Nasi Bezpartyjni „Fachowcy” i tak nie rozwinęli zbytnio skrzydeł, bo uznali, że tylko 5,3 %.
  A przecież mogli zażyczyć sobie 50, 60, góra 70 procent.
  I smieszno i straszno. Szkoda tylko, że banda cwaniaków bawi się za nasze dolnośląskie pieniądze, śmiejąc się z naiwniaków, pozostając w przekonaniu, że ciemny lud to kupi.
  Do Senatu wystawiają takich samych „Fachowców”, jak oni sami. Manuela Michalak z Big Brothera, Gaja Tyralska z Tercetu Egzotycznego. Więc dlaczego nie może być Maj Krzysztof z Ząbkowic Śląskich?
  Chopak chce się sprawdzić z polityce, to trzeba go pompować..
  Dobra, idę w ustronne miejsce, bo coś mi się nie niedobrze zrobiło. To pewnie ta sałatka na śniadanie.
  Chociaż, jak widzę te uśmiechnięte „Bezpartyjne” mordeczki, jedzące sobie z dzióbków z Prawie Sprawiedliwymi koalicjantami, to pragnienie pawia rośnie i rośnie…

 • ~Pikuś 2023-10-12
  10:58:12

  3 0

  Dzisiejszy wywiad z Prezydentem Raczyńskim - interia.pl

  dziennikarka :"Na razie w sondażach oba duże obozy mają się nieźle. To Bezpartyjni muszą walczyć o przekroczenie progu."
  Prezydent Raczyński: " Nie stać nas na opłacenie własnych badań i to niech będzie moja odpowiedź."
  Jak widać, po wynikach sondażu, w którym BS otrzymali 5,3% ( muaaa haaaa haaaaaaaaaaaaa ), jednak was stać Panie Prezydencie. Wprawdzie za publiczne, czyli nasze pieniądze, ale kto wam zabroni?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.