Okazałe zwycięstwo wrocławskiego zespołu w ostatnim meczu w tym roku

2015-12-15, Autor: jg
Siatkarki Impela Wrocław bez większych problemów pokonały swojego ostatniego rywala w 2015 roku. W Ostrowcu Świętokrzyskim, podobnie jak dwa miesiące temu we Wrocławiu, padł wynik korzystny dla naszych. Spotkanie zakończyło się wygraną bez straty seta.

Od początku spotkania wynik kontrolowały Impelki. Skuteczna na skrzydłach była Katarzyna Skowrońska – Dolata. Wrocławianki dobrze spisywały się w polu serwisowym, odrzucając rywalki od siatki i upraszczając ich grę. Dzięki temu łatwiej było ustawić blok i punktować tym elementem.

W ekipie z Ostrowca warto wyróżnić Sandrę Szczygioł, ale w pojedynkę ciężko było jej walczyć z rozpędzonymi Impelkami. Milena Radecka coraz częściej uruchamiała swoje środkowe – a Monika Ptak i Aleksandra Sikorska coraz śmielej radziły sobie na siatce. As serwisowy Kristin Hildebrand zakończył zmagania w pierwszej partii.

Podobny przebieg miał drugi set. Nie do zatrzymania na lewym skrzydle była w całym spotkaniu Carolina Costagrande. W drugim secie włączyła się do gry zawodniczka KSZO - Dorota Ściurka, która kilkakrotnie zaskoczyła Impelki swoimi kiwkami. Kibice zgromadzeni w hali byli świadkami wielu długich akcji.

Świetnie w obronie zagrały Kristin Hildebrand oraz Lenka Dürr, która ponownie popisała się obronami niesamowitych piłek. Dzięki dobremu przyjęciu w ekipie wrocławianek ponownie uruchomione zostały środkowe. Piłkę setową dała Karolina Piśla, która w końcówce zmieniła Kristin Hildebrand. Już w kolejnej akcji, po błędzie Roksanny Brzóski w ataku, było po secie.

Ostatnią odsłonę spotkania Impelki rozpoczęły z animuszem. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Carolina Costagrande, która odciążyła Katarzynę Skowrońską – Dolatę. Impelki konsekwentnie powiększały swoją przewagę (9:16). Dzięki dobrej pracy w bloku i obronie coraz częściej wyprowadzały skuteczne kontrataki. Nicola Negro zdecydował się na zmiany. Na boisku zameldowały się Karolina Piśla, Andrea Kossanyiova i Magdalena Gryka w miejsce odpowiednio Caroliny Costagrande, Katarzyny Skowrońskiej – Dolaty i Mileny Radeckiej.

Początkowo zmienniczki miały problem z wejściem w mecz, jednak po opanowaniu emocji zagrały bardzo dobrze. Kiwka Magdy Gryki z drugiej piłki przybliżyła Impelki do wygranej. W końcówce niezawodna była Kristin Hildebrand kończąc dwie sytuacyjne piłki. Matchballa dała Ola Sikorska atakując z obiegnięcia, a pojedynczy blok Andrei Kossanyiovej zakończył poniedziałkowe zmagania w Ostrowcu.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski : Impel Wrocław 0:3 (17:25, 18:25, 17:25)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Bednarek (4), Ściurka (9), Szpak (1), Dybek, Wójcik (7), Szczygioł (9), Korabiec (L) oraz Brzóska (1), Mielczarek (2), Polak (2), Bulbak (L).

Impel Wrocław: Ptak (7), Hildebrand (9), Sikorska (10), Radecka (2), Skowrońska – Dolata (9), Costagrande (13), Dürr (L) oraz Kossanyiova (1), Piśla (1), Gryka (1).