Wiadomości

Pikieta pro-life pod urzędem rozwiązana. Prezydent do protestujących: „Moje drogie matołki...”

2020-03-08, Autor: bas

Kolejna pikieta fundacji Pro prawo do życia rozwiązana przez magistrat. Tym razem pro-liferzy stanęli ze swoimi banerami na progu Urzędu Miejskiego Wrocławia, naprzeciwko startującej Manify z okazji Dnia Kobiet.

Reklama

Działacze fundacji przed gmachem urzędu przy pl. Nowy Targ zjawili się w niedzielę około godziny 13:00. Czterej manifestujący rozwinęli tam banery z hasłami „Aborterzy zabijają dzieci z zespołem Downa” oraz „Politycy decydują, aborterzy mordują”, a także zdjęciami dziecka z zespołem Downa i rozczłonkowanymi płodami. Potem do manifestacji dołączyła jeszcze kobieta z trójką dzieci.

Po kilku minutach zgromadzenie, podczas którego odmawiano różaniec, zostało rozwiązane przez magistrat. Do sytuacji na Facebooku odniósł się sam prezydent Wrocławia, który "pieszczotliwie" nazwał uczestników niedzielnego zgromadzenia „matołkami” i tłumaczył, że każda tego typu manifestacja będzie rozwiązywana przez podległych mu urzędników.

– Możecie sobie protestować w prawie dowolny sposób, ale nie naruszając wolności innych – zapowiedział Jacek Sutryk, zaznaczając, że jako prezydent nie wnika w kwestie ideologiczne, a jedynie pilnuje, by osoby postronne, w tym rodziny z dziećmi, nie były narażane na konieczność oglądania niestosownych obrazów.

To już kolejne zgromadzenie zorganizowane przez fundację Pro prawo do życia, które zostało rozwiązane przez władze Wrocławia. Straż Miejska Wrocławia tłumaczy, że w ten sposób egzekwowane są przepisy, które zabraniają eksponować w przestrzeni publicznej nieprzyzwoitych obrazów, za jakie uznawane są m.in. zdjęcia ludzkich zwłok czy martwych płodów.

Czy władze Wrocławia utrudniają działalność pro-liferom?
Oddanych głosów: 1493

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 184

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Zet 2020-03-09
  00:01:46

  66 10

  Takie zachowanie jest skandaliczne!
  Niestety, mamy we Wrocławiu prezydenta - matoła!
  Jacek Sutryk – najgorszy w historii Wrocławia prezydent – do DYMISJI!
  Analityczno-hipotetyczny profil osobowy socjo- oraz psychopaty: porozumiewanie Jacka Sutryka z otoczeniem się w stylu: "Moje (...) matołki"", „Mało mnie obchodzi…” czy „Trzeba być szaleńcem…”, itp. zwroty – świadczy o tym, że nie szanuje swoich rozmówców, jest zapatrzony w siebie, ma przesadne i wysoce próżne mniemanie o sobie, nieskromne poczucie wyższości (gdy ma władzę – są oni dla niego co najwyżej petentami). Nie potrafi słuchać ludzi nie mających władzy, a jest to bardzo cenna umiejętność przywódcy. Uważa, że tylko on ma rację (nosiciel tzw. syndromu „zacietrzewienia dogmatyczno-aksjologicznego”). Sprzeczności między tym, co mówi, a co robi – nie stanowią dla niego (np. etycznego) problemu. Kłamie, jest cynicznym i wyrachowanym manipulantem, lubi żyć na cudzy koszt, jak się da: w luksusie. Jego ego – w przeciwieństwie do reszty – ma kosmiczne rozmiary, lubi „puszyć się” (np. podczas imprez), ciągle być w centrum uwagi. Jego osobowość przejawia potężne deficyty jeśli chodzi o pokorę czy skromność – niektórzy nawet mówią o całkowitym jej braku. Umiarkowanie bystry. Gdy jest w dobrym nastroju – lubi obiecywać (tzw. „łaskawy pan”), jednak z dotrzymaniem zobowiązań już bywa różnie. Żądny władzy: dążąc do jej zdobycia maskuje się i jest gotowy (nawet przez długi czas) na znoszenie (pewnych) wyrzeczeń. Kadzi i schlebia silniejszym – pogardza słabszymi. Pozuje na twardego i zdecydowanego, choć w sytuacjach krytycznych prawdopodobnie bliżej mu do lękliwego histeryka. Może przejawiać skłonności sadystyczne lub psycho-sadystyczne. Dobrze maskujący się, próżny arogant i napuszony megaloman. Lubi dominować oraz być obiektem hołdów i pochlebstw – stąd kreuje sobie otoczenie z klakierów oraz hunwejbinów-pretorian. Sympatyk pozorów, bizantynizmu, blichtru, fasadowości, działań PR-owych. Jego publiczne zachowania, podejście do ubioru, itp. – wskazują na zaawansowany egotyzm oraz narcyzm; te przypadłości charakteryzują osobowości psycho- oraz socjopatyczne. Od czasu do czasu miewa wizje, choć do końca wiadomo jakie jest ich źródło (halucyny, tj. stany np. po używkach, chorobowe, np. białą gorączka, tzw. przypadłość prezydencka, czyli pomroczność jasna, itd.). Dlatego prawdopodobnie – po analizie czynności, które wykonał z sukcesem – nadaje się on tylko do prostych działań: wydawania posiłków w garkuchni, dostarczania/wręczania pism, a nadto do czyszczenia szyb z napisów oraz kurzu. A i to – pod kontrolą.

 • ~PodajęLogin 2020-03-09
  11:59:20

  28 11

  Skandal. Do tej pory uważałem tego prezydenta za w miarę nie wtrącającego się w ideologię i gospodarzącego miastem, co jest głównym zadaniem samorządowca. Dawałem mu glejt, choć jestem z innej bajki, ale obrażać w ten sposób ludzi nie można. Prezydent może się w najbliższym czasie spodziewać wzmożonego zainteresowania ze strony pewnych mediów i raczej by sobie tego nie życzył. A można było spokojnie gospodarzyć.

 • ~PodajęLogin 2020-03-09
  12:03:52

  14 14

  A do proliferów mam taka prośbę. Przestańcie robic w końcu nieskuteczne akcje. Nakręćcie kamerą jak mordercy wyjmują z brzucha 6-miesięczne dziecko, zostawiają na stole jeszcze żyjące i płaczące i czekaja aż umrze. Taka jedna skamerowana akcja puszczona przez Pośpieszalskiego będzie znaczyc więcej niż milion pikiet.

 • ~Zet 2020-03-09
  12:34:12

  58 9

  To bardzo smutne! "Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha" (Przypowieści Salomona 16:18 Nowa Biblia Gdańska). Można też dodać: a za upadkiem kroczy śmieszność!
  DYMISJA oraz śmieszność należą się Jackowi Sutrykowi, który - w ideologicznym zacietrzewieniu - zapomniał po co objął stanowisko Prezydenta i komu powinien służyć!

 • ~Zet 2020-03-11
  14:50:31

  49 5

  Sutryk - do DYMISJI!
  Po ostatnich wydarzeniach dobrze już widać, że Jacek Sutryk z pozycji faszystowsko-lewicowych [TAK, bowiem faszyzm np. Mussoliniego wykorzystując władzę państwa z pozycji radykalnie lewicowych - ograniczał wolność obywateli!] cenzuruje i ogranicza wolność wypowiedzi tych ludzi oraz organizacji poza-rządowych, któych/które na gruncie swojego systemu wartości ocenia jako zagrożenie! Popiera więc nazi-feminizm, sodomitów oraz zboczeńców z LGBTQ, aborcję, itd., a aktywnie zwalcza polskich patriotów (brutalna pacyfikacja, jakiej policja dopuściła się wobec uczestników Marszu Polaków w 2019 roku; niestety, przypisuje też Polakom organizację pogromów na Żydach podczas Nocy Kryształowej!), chrześcijaństwo, prolajferów! (w niedzielę (8.03.2020) prezydent Wrocławia Jacek Sutryk rozwiązał manifestację przeciwników aborcji, podczas której eksponowane były zdjęcia dzieci zabitych w wyniku tego „zabiegu”. Sutryk określił je jako „masakryczne bilbordy”, a uczestników pikiety nazwał „matołkami”).
  Jacek Sutryk SKŁAMAŁ mówiąc, że jest prezydentem wszystkich Wrocławian, bowiem POSZEDŁ NA WOJNĘ z tymi mieszkańcami Miasta, którzy mają inny – a tak ma bardzo wielu! – niż Jego radykalnie faszystowsko-lewicowy (lewacki?) system wartości!

 • ~Zet 2020-03-11
  16:21:01

  51 3

  Sutryk - do DYMISJI!
  NIE reprezentuje On bowiem ani zbiorowych interesów ani systemu wartości Wrocławian! Czy tzw. „polityka Sutryka” cieszy się popularnością wśród mieszkańców Wrocławia?
  Np. blisko 66% NIE akceptuje patronatu J. Sutryka nad imprezami zboczeńców i sodomitów z LGBTQ!
  Blisko 51% uważa, że J. Sutryk toczy wojnę z prolajferami!
  71% jest przeciwna przyjmowaniu imigrantów przez Wrocław.
  Prawie 70% chce we Wrocławiu pomnika Żołnierzy Wyklętych.
  Mimo nachalnego popierania przez J. Sutryka nazi-feminizmu – prawie 80% uważa, że dyskryminacja kobiet we Wrocławiu nie jest problemem.
  Ponad 68% uważa, że w przypadku konfliktu wartości między lewicą a patriotami – ci ostatni mają rację!
  60% ocenia negatywnie (bardzo źle lub źle) prezydenturę J. Sutryka we Wrocławiu!
  Blisko 66% uważa, że – po aferze premiowej w magistracie – urzędnicy NIE powinny więcej zarabiać (a tego właśnie chciał J. Sutryk).
  Blisko 60% jest przeciwna uczczeniu święta Niepodległości 11. Listopada – ulicznymi biegami.
  Blisko 67% była przeciwna utworzeniu skweru Pawła Adamowicza.
  J. Sutryk usilnie lansuje O. Tokarczuk, a np. 77% uważa, że NIE powinna Ona być Ambasadorem Polszczyzny, zaś ponad 40% uważa, że nie powinna otrzymać literackiej nagrody Nobla (gdyż opluwa Naród i szkaluje jego historię; przeciwnego zdania jest około 37%).
  J. Sutryk ignoruje opinie oraz interesy mieszkańców Miasta – sprzedając wszelkie możliwe tereny deweloperom, którzy już dawno – prawie 85% – np. uważali, że po otwarciu Wroclavii korki z tej części miasta będą większe (co istotnie pogarsza warunki życia Wrocławian), a 66% było przeciwna dalszemu wydawaniu zezwoleń na budowę kolejnych galerii.

 • ~~~Zet 2020-04-13
  19:47:41

  46 2

  Ciekawe, że te same środowiska, które walczą o:
  - prawa imigrantów;
  - prawa osób nieheteronormatywnych;
  - prawa zwierząt;
  - ochronę klimatu;
  Jednocześnie walczą o:
  - pozbawienie jakichkolwiek praw istot ludzkich, które jeszcze się nie narodziły, czyli o aborcję!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.