Piłka nożna: Piast Gliwice pokonany

2009-11-09, Autor: Piotr Kolisko
Dwie bramki strzelone prze Vuka Sotirovicia pozwoliły zwyciężyć w spotkaniu z Piastem Gliwice.

W sobotnim starciu wrocławski Śląsk zwyciężył zasłużenie z Piastem Gliwice 2:1 i awansował na 8.miejsce w tabeli Ekstraklasy. Wygrana nie przyszła jednak zawodnikom WKS-u łatwo gdyż już od pierwszego gwizdka drużyna przyjezdna była stroną dominującą i często stwarzała zagrożenie pod bramką wrocławian.

Błędy w defensywie podopiecznych Dariusza Fornalaka spowodowały, iż już w 35. minucie spotkania Vuk Sotirović pewnym strzałem pokonał bramkarza Piasta. To trafienie dodało sił zespołowi z Oporowskiej co zostało udokumentowane kolejną bramką, którą po doskonałym podaniu Mili strzelił ponownie Sotirović.

Kolejne minuty spotkania pozwałały sądzić, że właśnie takim rezultatem zakończy się to stracie jednak moment dekoncentracji w szeregach zespołu Śląska w 72. minucie spotkania wykorzystał Łukasz Krzycki, który z bliskiej odległości trafił do bramki Śląska. Jednak kontakotwa bramka była tylko jedynym ofensywnym akcentem na jaki było stać zawodników Piasta w tym spotkaniu.

Dzięki zwycięstwie nad dotychczas wyżej notowanym przeciwnikiem piłkarze z Wrocławia pokazali, iż nadal mogą liczyć się w walce o wysokie miejsca w tabeli Ekstaklasy.

Tak o zwycięstwie nad Piatsem Gliwice mówił dysygnowany do gry w drugiej połowie spotkania Łukasz Madej:

- Każde zwycięstwo cieszy, tym bardziej, na swoim boisku. Zdobyliśmy trzy punkty, przed nami mecze, które możemy wygrać, więc runda może się skończyć ciekawie.

Śląsk Wrocław 2:1 (2:0) Piast Gliwice

Sotirović 35’, 39’ – Krzycki 72’

Śląsk: Kaczmarek – Socha, Celeban, Fojut (86’ Sztylka), Pawelec – Szewczuk, Łukasiewicz (66’ Dudek), Ulatowski, Mila, J.Gancarczyk – Sotirović (77’ Madej)

Piast: Kwapisz - Michniewicz, Gamla (10’ Matuszek, 81’ Maciejak), Glik, Chylaszek - Smektała, Krzycki, Muszalik, Wilczek (67’ Pietroń) - Biskup, Olszar