Porażka w ostatnim meczu zgrupowania

2009-07-25, Autor: Piotr Kolisko
Piłkarze Ślaska Wrocław zakończyli obóz przygotowawczy w Słowenii.

Piłkarze Ślaska Wrocław w ostatnim meczy zgrupowania w Słowenii przegrali z bułgarską drużyną Slavią Sofia 1:3. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wygrano Slavii 2:0 i chociaż piłkarze z Wrocławia wypracowywali sobie wiele sytuacji strzeleckich lecz brakowało im skuteczności. Druga część spotkania przyniosła zmianę tempa gry, oba zespoły zaczęły atakować a już w 46 minucie meczu Sebastian Dudka z rzutu karnego zdobył jedynego gola dla Śląska.

Po meczu trener Tarasiewicz nie miał wielu zarzutów do swoich graczy, docenił ich zaangażowanie i przyznał, że było to tylko spotkanie sparingowe stąd jego wynik nie był najważniejszy.

Wiadomo już, że zawodnikiem Śląska nie będzie Michał Korenik, który w ostatnim sezonie reprezentował barwy GKS-u Bełchatów. Piłkarz przebywał z drużyną z Oporowskiej przez 10 dni zgrupowania w Słowenii lecz swoja grą nie przekonał do siebie trenera Tarasiewicza.

Slavia Sofia - Śląsk Wrocław 3:1 (2:0)

Bramki: Ortega 16, 41, Du Bala 70 karny - Dudek 46 karny

Slavia: E. Pietrow, R. Pietrow, Ortega, Dżakow, Popara, Du Bala, Pietkow, Kopriwarow, A. Mladenow, S. Georgiew, B. Georgiew.
Grali także: Kawdanski, Samokiszew, P. Dimitrow, G. Iwanow, Junior, N. Djulgierow, Jaszar, G. Bogdanow.

Śląsk: Ivo Vazgeč - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Amir Spahić - Damian Szydziak, Patryk Klofik, Łukasz Tymiński, Janusz Gancarczyk - Kamil Biliński, Tomasz Szewczuk.

(II połowa) Wojciech Kaczmarek - Krzysztof Wołczek, Piotr Celeban, Bartosz Kaśnikowski, Mariusz Pawelec (66 Amir Spahić) - Marek Gancarczyk, Antoni Łukasiewicz, Sebastian Dudek, Krzysztof Ulatowski, Patryk Klofik (66 Janusz Gancarczyk) - Vuk Sotirović.