Siatkówka: Gwardia wygrywa z Rafako Racibórz

2010-10-17, Autor: Łukasz Stojek
Gwardia Wrocław wygrała swój pierwszy mecz w II lidze mężczyzn (3:2 w setach) z drużyną KS AZS Rafako Racibórz. Kibice którzy w sobotę znaleźli się w hali Gwardii przy ul. Krupniczej 15 we Wrocławiu, nie mogli narzekać na brak emocji.

Początek pierwszego seta to liczne błędy w grze obu drużyn, ale to Gwardia szybciej poukładała grę i z każdą chwilą pokazywała coraz lepszą siatkówkę. Po wygranym pierwszym secie do 21, w drugim Gwardia nie dała gościom żadnych szans pokonując ich aż 25:16.

- W tym momencie wydawało się, że wyniesiemy z tego spotkania maksymalną 3 punktową zdobycz - jak stwierdził po meczu Ireneusz Kłos trener Gwardii.
Ale najwidoczniej łatwa wygrana w drugim secie uspokoiła zawodników, a zespół z Raciborza potwierdził to co udowodnił w poprzedniej kolejce: że walczy do końca.

Zawodnicy gwardii spoczęli na laurach, w efekcie czego łatwo przegrali trzeciego seta do 19. I choć w czwartym secie dobrą zmianę dał młody Łukasz Lubaczewski, a Gwardziści zacięcie walczyli, to goście z Raciborza nie oddali prowadzenia i wygrali seta do 22 doprowadzając do tie-breaka.

- W tie-breaku pokazaliśmy sportową złość i wygraliśmy do 9 – mówi Piotr Deszcz, przyjmujący Gwardii Wrocław.

- Po straconym punkcie pozostał niedosyt, ale jest co całkiem nowa drużyna i potrzebuje czasu na  zgranie. Z pewnością z meczu na mecz będzie coraz lepiej – powiedział nam po meczu Ireneusz Kłos.