Wiadomości

Śląskowi kończą się pieniądze. W przyszłym tygodniu będzie wiadomo, co dalej

2012-11-02, Autor: mw
Kasa piłkarskiego Śląska jest pusta. W przyszłym tygodniu powinno dojść do spotkania współwłaścicieli klubu. Wówczas okaże się, jaka przyszłość czeka wrocławski zespół.

Reklama

- Na razie czekamy, co nam zaproponuje druga strona. Proszę dzwonić do pana mecenasa Birki i zapytać, kiedy dojdzie do spotkania - odpowiada Włodzimierz Patalas, sekretarz Wrocławia i członek rady nadzorczej piłkarskiego Śląska.

 

Józef Birka, który pełni rolę przewodniczącego rady nadzorczej w klubie z Oporowskiej, a zarazem jest prawą ręką Zygmunta Solorza, tłumaczy: - Pan Solorz miał ostatnio wiele spraw na głowie i nie miał czasu się spotkać. Ale przyszły tydzień powinien mieć luźniejszy i wtedy dojdzie do spotkania.

Sytuacja Śląska jest bardzo poważna i dwaj współwłaściciele klubu, czyli Zygmunt Solorz i gmina Wrocław, muszą się jak najszybciej spotkać, aby ustalić, co dalej z finansowaniem mistrzów Polski. Kasa jest już pusta i czarny scenariusz zakłada, że piłkarze w grudniu nie dostaną wypłat. Ale nie chodzi już nawet o pieniądze na same wypłaty, czy zaległe premie. Sprawa pomiędzy Zygmuntem Solorzem i Wrocławiem jest bardziej skomplikowana, o czym pisaliśmy nie tak dawno. Chodzi także o rozwiązanie raz na zawsze sposobu finansowania zespołu przez obu współwłaścicieli.

 

- Jestem optymistą i wierzę, że wszystkie problemy Śląska uda się rozwiązać - komentuje Józef Birka. Po chwili jednak dodaje: - Nie mogę jednak niczego obiecać. Proszę jeszcze trochę poczekać. W przyszłym tygodniu powinniśmy się spotkać i ustalić, co dalej ze Śląskiem.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2012-11-02
  13:45:53

  0 0

  Właśnie dostałem zasiłek to może wspomogę potrzebujących. Gdzie można wpłacać?

 • ~sagan 2012-11-02
  16:18:32

  0 0

  Ten Śląsk to taki gar bez dna! precz!

 • ~wiesiek 2012-11-02
  22:13:27

  0 0

  może niech pomalują kibice Śląska zniszczone elewacje /zamalują Logo klubu, itd/. Za odzyskane koszty rewaloryzacji elewacji, które ponosimy wszyscy - wystarczy na prowadzenie klubu...

 • ~qnik 2012-11-03
  09:23:25

  0 0

  smutna to wiadomość.... wolałbym przeczytać: Śląskowi skończyły się pieniądze, klub rozwiązany.

 • ~WKS_Fan 2012-11-03
  10:19:18

  0 0

  Skoro WKS i tak nie pomaga miastu w utrzymaniu stadionu, to bezcelowe jest inwestowanie miejskich pieniędzy w klub piłki kopanej.
  Albo kopacze znajdą sobie nowego właściociela i prywatne dofinansowanie, albo won do domu.
  Z utęsknieniem czekam na rozwiązanie klubu.

 • ~as 2012-11-07
  17:51:17

  0 0

  Ten caly Slask powinni rozwiazac. Coraz bardziej niebezpiecznie w miescie. Coraz wiecej nachlanych kiboli. Pieniadze dac ludziom a nie na nedznych kopaczy !!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.