Ślęza przegrała z Energą, ale zagra w play-off Tauron Basket Ligi Kobiet

2015-03-06, Autor: jg
W przedostatnim meczu sezonu zasadniczego ekstraklasy koszykarki Ślęzy przegrały na wyjeździe z Energą Toruń 51:74. Dzięki wygranej KSSSE AZS PWSZ Gorzów nad Pszczółką AZS UMCS Lublin wrocławianki są jednak pewne udziału w play-offach. Przy korzystnych wynikach weekendowych meczów mogą zająć nawet szóste miejsce.

Koszykarki Ślęzy niewiele miały do powiedzenia w starciu z jedną z najlepszych polskich drużyn, uczestnikiem Euroligi. Pierwsza kwarta, wygrana przez torunianki 23:10, ustawiła dalszy przebieg spotkania. Energa kontrolowała wynik, ale wrocławianki stać było na chwilowe zrywy.

Na początku drugiej połowy miejscowe prowadziły 39:20, ale po kilku minutach ich przewaga wynosiła tylko dziewięć punktów (41:32). Później Energa znów odskoczyła na bezpieczne prowadzenie, którego już nie oddała.

Zanim zakończyło się spotkanie w Toruniu, było już pewne, że Ślęza zagra w play-offach. Pszczółka Lublin przegrała bowiem na wyjeździe z AZS Gorzów 48:74. Wciąż jednak nie wiadomo, z którego miejsca wrocławianki przystąpi do gry w najważniejszej części sezonu.

Jeżeli w niedzielę pokonają w hali przy ul. Chełmońskiego (mecz o godz. 18:00) Artego Bydgoszcz, a swoje spotkania przegrają ROW Rybnik (u siebie z Energą) i MKK Siedlce (u siebie z AZS Gorzów), to zajmą szóste miejsce.

Energa Toruń – Ślęza Wrocław 74:51 (23:10, 11:10, 20:18, 20:13)

Energa: A. Harris 16, Jackson 14, Reid 14, Ajduković 8, A. Pawlak 8, Walich 6, Fikiel 2, Misiuk 2, Suknarowska 2, Wieczyńska 2, R. Harris, Makowska 0.

Ślęza: Player 14, Leciejewska 10, Śnieżek 7, Czarnecka 5, Nwagbo 4, Ross 4, Mistygacz 3, Głocka 2, P. Pawlak 1, Rozwadowska 1, Stachnik.