Wiadomości

Tramwaj po wykolejeniu jechał jeszcze kilkaset metrów. Uszkodził auto [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-03-06, Autor: mgo

W środę, tuż przed południem, w rejonie placu Legionów wykoleił się tramwaj. Przez 40 minut przejazd torowiskiem w tym miejscu był niemożliwy. Nie było to typowe wykolejenie - motorniczy nie zauważył, że drugi wagon wypadł z szyn i jechał jeszcze kilkaset metrów, zahaczając o samochód.

Reklama

Z powodu wykolejenia tramwaju, które zablokowało przejazd przez plac Legionów, tramwaje linii 0P, 0L, 5, 11, 15, 31 i 32 w obu kierunkach skierowano objazdem przez ulice Świdnicką, Podwale, Krupniczą i Sądową.

- Drugi wagon tramwaju wypadł z szyn na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Stawowej. Motorniczy nie zorientował się od razu, co się stało i przejechał do placu Legionów, zahaczając o auto. Na miejscu interweniowały komisja wypadkowa MPK oraz policja. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało - informuje Aleksander Łoś, rzecznik wrocławskiego MPK. 

 

Utrudnienia na placu Legionów miały miejsce także dzień wcześniej, we wtorek, 5 marca. Wtedy przyczyną była awaria torowiska. Pisaliśmy o tym tutaj.

Przypomniamy, że ostatni audyt wrocławskich torowisk, przeprowadzony przez magistrat, wykazał, że 58 proc. z nich jest w stanie bardzo dobrym i dobrym, 31 proc. - w stanie przeciętnym, a 11 proc. - w stanie złym i bardzo złym. Na ich remonty i utrzymanie w tym roku miasto przeznaczy prawie 40 mln zł.

PREZYDENT ZAPOWIADA REMONTY TOROWISK

Oceń publikację: + 1 + 38 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Krasnal Adamu 2019-03-06
  15:50:41

  12 2

  Od Stawowej od Legionów?! Przecież to jest prawie kilometr i po drodze jest przystanek (Arkady / Capitol)!

 • ~Olek Inglot 2019-03-06
  19:17:54

  7 1

  Prawda jest taka, że tramwaj wykoleił się już koło NOTu. Sam byłem świadkeim jak tramwaj zniszczył 2 samochody jadące przede mną i omal nie wpadając na mnie

 • ~Zbigniew Stawski 2019-03-07
  07:23:52

  2 0

  Muszi byč bardzo zły stan szyn.W Łodzi są wąskie tory a tramwaje tak mnie wypadają z trasy no chyba,że zwrotnica się nie przełączy i wjadą z dużą prędkością w zakręt.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.