Wiadomości

Uniwersytet Ekonomiczny odwołuje spotkanie z Dobromirem Sośnierzem. Powód? Jego poglądy

2019-12-05, Autor: Marta Gołębiowska

Po tym, jak opublikowaliśmy informację o spotkaniu z posłem Konfederacji, Dobromirem Sośnierzem, zaplanowanym na piątek na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, uczelnia wypowiedziała jego organizatorom umowę najmu sali.

Reklama

Walkę z "przywilejami" dla LGBT i kobiet, domaganie się powszechnego dostępu do broni i przywrócenie praw kierowcom oraz sprzeciw wobec podatków i członkostwa w Unii Europejskiej ma w programie 43-letni Dobromir Sośnierz, poseł Konfederacji, z którym spotkanie miało być zorganizowane przez Akademię Patriotów i stowarzyszenie KoLiber w piątek, 6 grudnia, na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Polityk miał być postawiony "w ogniu pytań".

Uczelnia po naszej porannej publikacji zmieniła jednak zdanie.

- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu nie zgadza się na uprawianie polityki przez partie polityczne na terenie uczelni. Powziąwszy wiedzę o stanowisku pana posła Dobromira Sośnierza wobec różnych spraw społecznych, wycofaliśmy swoją zgodę na odbycie spotkania na terenie uniwersytetu - mówi Jolanta Nowacka, rzeczniczka UE we Wrocławiu.

Sośnierz jest znany z kontrowersyjnych, prawicowych poglądów. Prezentuje się jako przeciwnik równouprawnienia, zarówno jeśli chodzi o feminizm, jak i środowisko osób LGBT. A dokładniej uważa, że walka o ich prawa to nie jest dążeniem do równouprawnienia, a domaganiem się specjalnych przywilejów. Do zdjęć chętnie pozuje z bronią, a feministka to dla niego "istota pośrednia między kobietą i mężczyzną". Niedawno zostało odnalezione jego zdjęcie, zrobione na zlocie wolnościowej młodzieżowki kilka lat temu, na którym polityk hajluje. 

W czwartek wieczorem organizatorzy spotkania zmienili lokalizację, a Sośnierz zapowiedział pikietę w obronie wolności słowa przed budynkiem A Uniwersytetu Ekonomicznego. "Nie pozwolimy tęczowym faszystom zamknąć sobie ust" - zapowiada.

Czy uczelnia to odpowiednie miejsce na spotkania z kontrowersyjnymi politykami?

Oddanych głosów: 3407

Oceń publikację: + 1 + 22 - 1 - 235

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Jerzy Koziol 2019-12-05
  16:42:32

  108 9

  Jeśli dla p. Marty Gołębiowskiej p. Sośnierz jest kontrowersyjny, to p. Marta Gołębiowska nie musi na niego głosować. Po co narzucać swoją opinię na temat "kontrowersyjności" polityka czytelnikom? To nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem i jest zwykłą propagandą.

 • ~jaaga 2019-12-05
  17:07:23

  7 161

  Z przyjemnością czyta się takie wiadomości. Mam nadzieję, że pan Sośnierz nie znajdzie miejsca nigdzie we Wrocławiu. Takie "poglądy" można propagować co najwyżej koło podwórkowego śmietnika a nie na wyższej uczelni.

 • ~FeliksKoneczny 2019-12-05
  18:16:21

  70 7

  Niecałe 1000 lat temu uniwersytety były miejscem wolnym od ideologii rządzących, były suwerenne i toczyła się na nich naukowa dyskusja. Obecnie uniwersytety rozrzucają ideologiczny obornik. Nie ma się co dziwić, że polskie "uniwersytety" spadają każdego roku w rankingach. Biciem piany i ideologią daleko się nie zajedzie. Hańba dla tego przykrego miasta i tej przykrej uczelni.

 • ~FeliksKoneczny 2019-12-05
  18:19:03

  86 8

  Dlaczego przy tym artykule jest ankieta z zapytaniem, czy "CZY UCZELNIA TO ODPOWIEDNIE MIEJSCE NA SPOTKANIA Z KONTROWERSYJNYMI POLITYKAMI?" sugerująca, że Pan Sośnierz jest kontrowersyjny. Co to za oczadziały świat, że wystarczy nie uprawiać polityki wiernopoddańczej wobec rewolucji LGBT, aby zostać okrzykniętym kontrowersyjną osobą. W tym pytaniu jest fałszywa teza, która zakłada bez udowadniania, że Pan Sośnierz jest kontrowersyjny. Nie, Pan Sośnierz to rozsądny człowiek, wystarczy go chwilkę posłuchać.

 • ~Alfonso Rodriguez 2019-12-05
  18:46:33

  73 7

  Artykuł napisany w POstępowo-volksdeutschowskim. Zero obiektywizmu

 • ~Doktor Mjut 2019-12-15
  22:11:37

  42 5

  Faszystowska uczelnia!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.