Wiadomości

Skrajne poglądy na Uniwersytecie Ekonomicznym. Spotkanie z przeciwnikiem LGBT, feministek, Unii i podatków

2019-12-05, Autor: Marta Gołębiowska

Walkę z "przywilejami" dla LGBT i kobiet, domaganie się powszechnego dostępu do broni i przywrócenie praw kierowcom oraz sprzeciw wobec podatków i członkostwa w Unii Europejskiej ma w programie Dobromir Sośnierz, poseł Konfederacji, z którym spotkanie organizowane jest w piątek na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Reklama

Wrocławska uczelnia udostępniła salę na spotkanie z Dobromirem Sośnierzem, 43-letnim posłem, który dostał się do Sejmu z ramienia Konfederacji, startując w Katowicach. Wydarzenie na Uniwersytecie Ekonomicznym 6 grudnia organizują Akademia Patriotów i stowarzyszenie KoLiber, kojarzone lokalnie ze środowiskiem korwinistów. 

Spotkanie "W ogniu pytań: Dobromir Sośnierz" ma być podzielone na trzy części. W pierwszej poseł opowie o swoich doświadczeniach w Parlamencie Europejskim oraz o planach na działanie w Sejmie. Następnie organizatorzy będą zadawać mu pytania zakresu gospodarki oraz polityki rodzinnej i wewnętrznej, a na koniec głos zostanie oddany publiczności.

Sośnierz jest znany z kontrowersyjnych, prawicowych poglądów. Prezentuje się jako przeciwnik równouprawnienia, zarówno jeśli chodzi o feminizm, jak i środowisko osób LGBT, a dokładniej uważa, że walka o ich prawa to nie jest dążeniem do równouprawnienia, a domaganiem się specjalnych przywilejów. Do zdjęć chętnie pozuje z bronią, a feministka to dla niego "istota pośrednia między kobietą i mężczyzną". Niedawno zostało odnalezione jego zdjęcie, zrobione na zlocie wolnościowej młodzieżowki kilka lat temu, na którym polityk hajluje. 

Jest to jedno z trzech spotkań z Dobromirem Sośnierzem, planowanych na grudzień na Dolnym Śląsku. Dzień później odwiedzi Browar Probus w Oławie i restaurację Miodowe Pola w Świdnicy. 

Czekamy na stanowisko Uniwersytetu Ekonomicznego w tej sprawie. 

AKTUALIZACJA: Po naszej publikacji uczelnia wypowiedziała umowę najmu sali na spotkanie z Sośnierzem. 

 

Czy uczelnia to odpowiednie miejsce na spotkania z kontrowersyjnymi politykami?

Oddanych głosów: 3407

Oceń publikację: + 1 + 163 - 1 - 163

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~FeliksKoneczny 2019-12-05
  18:21:30

  61 9

  Niecałe 1000 lat temu uniwersytety były miejscem wolnym od ideologii rządzących, były suwerenne i toczyła się na nich naukowa dyskusja. Obecnie uniwersytety rozrzucają ideologiczny obornik. Nie ma się co dziwić, że polskie "uniwersytety" spadają każdego roku w rankingach. Biciem piany i ideologią daleko się nie zajedzie. Hańba dla tego przykrego miasta i tej przykrej uczelni.

 • ~FeliksKoneczny 2019-12-05
  18:21:50

  74 6

  Dlaczego przy tym artykule jest ankieta z zapytaniem, czy "CZY UCZELNIA TO ODPOWIEDNIE MIEJSCE NA SPOTKANIA Z KONTROWERSYJNYMI POLITYKAMI?" sugerująca, że Pan Sośnierz jest kontrowersyjny. Co to za oczadziały świat, że wystarczy nie uprawiać polityki wiernopoddańczej wobec rewolucji LGBT, aby zostać okrzykniętym kontrowersyjną osobą. W tym pytaniu jest fałszywa teza, która zakłada bez udowadniania, że Pan Sośnierz jest kontrowersyjny. Nie, Pan Sośnierz to rozsądny człowiek, wystarczy go chwilkę posłuchać.

 • ~Szymon Gozdor 2019-12-06
  16:16:23

  65 4

  Bardziej obawiam się ludzi, którzy ograniczają wolność słowa, doprowadzając do odwoływania wydarzeń, niż ludzi, którzy dla żartu podnieśli kiedyś rękę do góry jak faszyści. Bo z tych dwóch kategorii osób, prawdziwymi faszystami są ci pierwsi. Precz z cenzurą!

 • ~Grzegorz Grodzki 2019-12-07
  17:56:30

  52 0

  Hańba temu uniwersytetowi! To poglądy p. M. Gołębiowskiej, a nie posła Dobromira Sośnierza są skrajne!

 • ~Zet 2019-12-07
  21:51:01

  71 1

  Chciałem poprzeć zamieszczone posty, ale głosy pozytywne zostały zablokowane!

 • ~Tomasz Rajch 2019-12-10
  20:56:41

  64 2

  jestem przerażony reakcją redakcji TU WROCLAW, ale także decyzją o odwołaniu spotkania przez władze UE. Chciałbym zwrócić uwagę, że to lewica czyniła, czyni i będzie czynić zło. Czy to Lenin, Stalin, Hitler, Mao Zedong i inne dygnitarze - to wszystko było lewicowe. Kiedyś Jaruzelski jeździł po instrukcje do Moskwy, teraz Premier jeździ po instrukcje do Brukseli. Kiedyś był człowiek Sowiecki - teraz mamy Europejczyka. Kiedyś walczono z Bogiem i Kościołem - teraz też się walczy itd. Kiedyś narodowi socjaliści mówili, że Słowianie i Żydzi to podludzie, jak podludzie to nie ludzie - i łatwiej się zabijało. Teraz tak samo, płód to nie człowiek - jak nie człowiek - to się łatwiej zabija. W KL Stutthof wstrzykiwano fenol w serce - teraz w Beneluxie w trochę lepszych warunkach też się zabija dziadków (eutanazja). Gardzę lewactwem !!! A panią, która jest dumna z rozwalenia konferencji - bym zwolnił.

 • ~Doktor Mjut 2019-12-15
  22:45:15

  44 3

  Widać, że od czasów IIWŚ we Wrocławiu nic się nie zmieniło nadal rządzą faszyści.

 • ~Zet 2020-03-13
  22:08:49

  45 0

  Nazi-feministycznie redaktorka z portalu tuwroclaw.com ma dylemat jak obiektywnie opisać skrajne oraz kontrowersyjne różnice w oglądzie świata między pesymistami oraz optymistami. Pyta o to napotkanego mężczyznę, a ten jej tłumaczy:
  − Jaka jest różnica między pesymistą a optymistą na przykład na cmentarzu?
  − Otóż pesymista widzi krzyże, zaś optymista… same plusy!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.