zamknij

Wiadomości

W tym tygodniu rusza proces w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

2018-07-09, Autor: bas

W czwartek przed wrocławskim sądem odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie przy ul. Trzemeskiej. Na ławie oskarżonych zasiądą czterej byli policjanci, którzy oskarżeni są o przekroczenie swoich uprawnień.

Przypomnijmy, że do feralnej interwencji i przesłuchania podczas którego na wrocławskim komisariacie Stare Miasto zmarł 25-letni wówczas Igor doszło w maju 2016 roku. Mniej więcej po roku od tego zdarzenia dziennikarze telewizji TVN dotarli do nagrań, m.in. z kamery paralizatora, które pokazują, że Igor Stachowiak podczas czynności na komisariacie był torturowany w tym rażony taserem. Nagrania pokazują, że już podczas zatrzymania policjanci byli wobec niego agresywni i podduszali go.

Reklama

Sprawa odbiła się we Wrocławiu szerokim echem, a ze swoimi stanowiskami pożegnali się wtedy najważniejsi policjanci na Dolnym Śląsku. W marcu tego roku prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie stawiając zarzuty czterem byłym mundurowym. W trakcie przesłuchań podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw, złożyli wyjaśnienia, w których treści przedstawiają odmienny, korzystny dla siebie przebieg wypadków.

Teraz sprawą zajmie się Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieście. Na ławie oskarżonych zasiądą Paweł G., Paweł P., Łukasz R.Adam W. Cała czwórka odpowie za przekroczenie obowiązków służbowych, za co może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sumie do końca lipca ma zostać 17 świadków, a także biegli z zakresu medycyny sądowej.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 83

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Kosik77 2018-07-09 14:43:36

    Za to co tam się działo odpowiadają nie tylko policjanci, którzy bezpośrednio doprowadzili do śmierci Igora, ale także ich przełożeni w rządzie. PiSowcy odpowiecie za to!

    4 3
  • ~Zet 2020-02-20 08:54:30

    Do ~Kosik77: Wszystkie pasorzydy rządzące POLIN są w tym szambie umoczone! Sam mord miał miejsce za rządów PO-PSL, ale tzw. "zamiatanie sprawy pod dywan" - już za rządów PiSraela!

    14 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że kampania przed II turą wyborów prezydenckich była brutalna?
Oddanych głosów: 673