Wiadomości

Wrocławianie w kolejkach po pączki. Tłusty Czwartek zobowiązuje! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-02-20, Autor: mgo

Przyszła pora na słodkie obżarstwo. Dla niektórych tegoroczny Tłusty Czwartek zaczął się już nad ranem. Tradycyjnie najdłuższe kolejki ustawiają się do cukierni Trumienka przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

Reklama

Osoby, które w Tłusty Czwartek deklarują ignorację wobec tradycji jedzenia pączków i faworków, należą do mniejszości. Większość społeczeństwa ulega słodkiej presji.

Widać to wyraźnie nie tylko na mieście, gdzie co rusz natykamy się na kolejki do cukierni, które nie mieszczą się w ich wnętrzach i ciągną się jeszcze na chodniku, ale też w mediach społecznościowych. Facebook i Instagram są dosłownie zalane zdjęciami pączków, które ktoś już zjadł lub za chwilę to zrobi. Trwa też coroczna rywalizacja - kto zje ich więcej.

CZYTAJ TEŻ: TUTAJ WE WROCŁAWIU KUPISZ WEGAŃSKIE PĄCZKI

We Wrocławiu popularnością cieszą się nie tylko tak znane i lubiane miejsca jak Trumienka czy Łomżanka, ale też lokale, które oferują pączki zupełnie nietypowe. Nawet z... krabami lub mięsem. 

 

Najlepsze pączki w Tłusty Czwartek to...Oddanych głosów: 619

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.