Wrocławski zespół wysoko wygrał na wyjeździe

2014-11-17, Autor: jg
W meczu 7. kolejki rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet, Ślęza Wrocław pokonała na wyjeździe drużynę Pszczółki AZS UMCS Lublin 73:54. Czwartą kwartę wrocławianki wygrały różnicą aż 17 punktów, co zadecydowało o końcowym rezultacie. Po raz kolejny w tym sezonie świetnie zagrała Jhasmin Player, która zanotowała double-double.

Amerykanka zdobyła 24 punkty i miała w tym meczu 13 zbiórek. Na wyróżnienie zasługują także Paulina Pawlak, Gloria BrownAgnieszka Śnieżek. Rywalki z Lublina ze skutecznością poniżej 30% nie mogły liczyć na dobry rezultat. Podopieczne Radosława Czerniaka na blisko 60 prób rzutowych, połowę oddawały celnie.

Radosław Czerniak, trener Ślęzy Wrocław: Cieszę z tego zwycięstwa. Zagraliśmy dziś zdecydowanie lepiej w drugiej połowie. O ile w pierwszych dwóch, trzech kwartach wynik był jeszcze w miarę wyrównany, w ostatniej części gry dzięki dobrej grze w obronie i skutecznej w ataku zbudowaliśmy przewagę, której nie oddaliśmy już do samego końca.

Następny mecz we Wrocławiu Ślęza zagra 23 listopada z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Początek meczu o godz. 19 w hali Uniwersytetu Przyrodniczego, przy ul. Chełmońskiego 43. Wstęp wolny.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Ślęza Wrocław 54:73 (16:23, 17:11, 14:15, 7:24)

Pszczółka: Bejtić (11), Trzeciak (10), Poppens (9), Kotnis (8), Luburgh (7), Morawiec (5), Żandarska (4), Witkoś (0), Grygiel (0), Piędel (0).

Ślęza: Player (24), Pawlak (15), Brown (14), Śnieżek (10), Czarnecka (5), Vulić (3), Głocka (2), Jasnowska (0), Mistygacz (0), Kuras (0), Bandyk (0).