Wiadomości

Zmiany przy Gądowiance. Miasto zamyka jeden wjazd ze względu na bezpieczeństwo

2019-11-23, Autor: mgo

W najbliższą środę magistrat zmieni organizację ruchu na "jezdni odbarczającej" ulicę Klecińską od Francuskiej do wiaduktu. Nie będzie można już tamtędy omijać korków, bo to strefa zamieszkania. 

Reklama

Na wniosek mieszkańców i decyzją Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, od środy, 27 listopada, zamknięty będzie wyjazd z drogi wewnętrznej na ulicę Klecińską. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom, korzystającym z tego odcinka.

- Mimo wdrożenia strefy zamieszkania, w której maksymalna prędkość wynosi 20 km na godz., wprowadzenia naprzemiennego parkowania, wysepek zawężających jezdnię i wymuszających zmiany toru jazdy nadal wielu kierowców wykorzystuje ten skrót do ominięcia zatorów na Klecińskiej - uzasadnia tę decyzję Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Podkreśla, że zachowanie kierowców było uciążliwe zarówno dla jadących ulicą Klecińską, jak i dla pieszych i rowerzystów, korzystających z odcinka lokalnego. Zdaniem mieszkańców samochody przekraczały dozwoloną prędkość, a przejeżdżając blisko rowerzystów i pieszych, stanowiły dla nich zagrożenie.

Oceń publikację: + 1 + 224 - 1 - 36

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Tomasz Sławiński 2019-11-23
  20:37:19

  12 15

  A to my na Poświęckiej też mamy dość skracających sobie drogę z obwodnicy na Psie Pole do Krzyżanowic i w ogóle po co ma się nam ktokolwiek plątać po ulicy kto na niej nie mieszka. Więc apel do magistratu, może w końcu weźcie się za kończenie zaczętych, a nie skończonych inwestycji drogowych we Wrocławiu.

 • ~Łukasz Dąbrowski 2019-11-23
  21:09:03

  15 4

  No to raczej NIE JEST Gądowianka.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Najlepszy kandydat na senatora z okręgów wrocławskich to:


Oddanych głosów: 1752