Zwycięski wyjazd rezerw WKS-u

2019-10-29, Autor: red

Śląsk II Wrocław pokonał Lechię Zielona Góra 3:2 w meczu 13. kolejki trzecioligowych rozgrywek. Trójkolorowi szybko objęli prowadzenie i choć miejscowi zdołali odrobić dwa gole straty, to ostatecznie trzy punkty za zwycięstwo pojechały do Wrocławia.

Śląsk objął prowadzenie już w 5. minucie. Po asyście Mateusza Młynarczyka piłkę do siatki skierował Sebastian Bergier. W 33. minucie było już 2:0 dla Trójkolorowych. Tym razem na listę strzelców wpisał się Młynarczyk, a asystą popisał się bramkarz WKS-u - Dariusz Szczerbal. Tuż przed przerwą gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Rzut karny wykorzystał Jakub Babij.

Druga część gry rozpoczęła się świetnie dla Lechii. W 54. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Szymona Kobusińskiego. Zespół trenera Piotra Jawnego nie miał zamiaru się poddawać i po zaledwie sześciu minutach ponownie wyszedł na prowadzenie dzięki bramce Przemysława Bargiela. Podobnie jak w meczu z MKS-em Kluczbork, trafienie Bargiela przesądziło o trzech punktach dla Trójkolorowych.

Lechia Zielona Góra - Śląsk II Wrocław 2:3 (1:2)
Bramki: Babij 45, Kobusiński 54 - Bergier 5, Młynarczyk 33, Bargiel 60

Lechia: Budzyński - Ostrowski, Górski, Stachurski (82 Czarnecki), Kaczmarczyk, Małecki, Garguła (67 Konieczny), Budziński (67 Żukowski), Babij (75 Athenstadt), Kobusiński, Okińczyc.
Śląsk: Szczerbal - Sobczak, Wiech, Poprawa, Kucharczyk, Szpakowski, Boruń, Bargiel (83 Izydorczyk), Młynarczyk, Krocz (70 Scalet), Bergier (90 Ostrowski).

Żółte kartki: Kaczmarczyk, Małecki, Budziński, Babij - Boruń.
Czerwona kartka: Athenstadt (Lechia, 88).
Sędzia: Sebastian Grzebski.