zamknij

Wiadomości

Apel radnych sejmiku: AOW bezpłatna dla osobowych i TIR-ów

2011-01-20, Autor: Bartłomiej Knapik
To ostatnio zdarza się tak rzadko, że trzeba to odnotować. Radni sejmiku PO, PSL, SLD i PiS wspólnie przegłosowali apel do rządu o bezpłatną obwodnicę autostradową dla samochodów osobowych i ciężarówek.
Apelu nie poparli jedynie radni Obywatelskiego Dolnego Śląska (dawniej klub Dutkiewicza), którzy byli obecni na sali, ale w proteście przeciw nie przyjęciu ich poprawek w głosowaniu udziału nie wzięli.

Dyskusja nad apelem w sprawie AOW oraz dróg ekspresowych S3 i S5 trwała do 1 nad ranem. Wcześniej radni wojewódzcy głosowali nad budżetem Dolnego Śląska i Wieloletnim Planem Inwestycyjnym.

Długo nie mogli także dojść do tego, w jakiej ostatecznej formie ma być apel. W końcu jednak zdecydowali się przegłosować zapis o bezpłatności i dla aut osobowych i dla ciężarówek.

Przyjęty przez radnych sejmiku tekst jest dość przewrotny. Sejmik „dziękuje rządowi za zainteresowanie sprawami Dolnego Śląska”, czyli za to, że daje pieniądze na budowę wielu dróg w tym naszej obwodnicy autostradowej, „aczkolwiek prosi” by opłat za przejazd nią nie było.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2011-01-20 10:00:34

  Debatują o pierdołach a ulice miasta sypią się jedna po drugiej!! Mieszkam w tym mieście 30 lat i nie przypominam sobie, żeby na ulicach było tak dużo dziur. To kpina z mieszkańców!! DUTKIEWICZ DO ROBOTY BO CIE NA TACZKACH WYWIOZĄ Z URZĘDU !!

  0 0
 • ~ 2011-01-20 11:01:59

  "Apelu nie poparli jedynie radni Obywatelskiego Dolnego Śląska (dawniej klub Dutkiewicza), którzy byli obecni na sali, ale w proteście przeciw nie przyjęciu ich poprawek w głosowaniu udziału nie wzięli."
  Dzieci czy oszołomy?? To jest działanie na szkodę mieszkańców - i miasta, i regionu!
  @KOL ma rację? Może czas najwyższy wywieźć was na taczkach? Czasy stawiania pod pręgierzem NIESTETY już minęły.
  Wy do cholery macie służyć mieszkańcom, a nie robić polityki i obrażać się jak czteroletni gówniarz, któremu tatuś nie dał łopatki w piaskownicy. Brak słów. Zwyczajnie brak słów! Wy się (prezydencie) zabierzcie za swoich nieudaczników i nierobów w urzędach, którzy zwyczajnie leserują ze SM na czele!

  0 0
 • ~ 2011-01-20 11:45:03

  Ktoś by porównał uchwałę przegłosowaną przez radnych województwa z uchwałą przegłosowaną przez radnych miasta?

  0 0
 • ~ 2011-01-20 13:00:14

  @~KOL Dziury są co zimie, jak idą roztopy ;] jaja sobie robisz? w tamtym roku były gorsze dziury po roztopach

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że poranne zamykanie ulic przy szkołach to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 71