zamknij

Wiadomości

Co dalej z kamienicami przy Pułaskiego? Radny miejski: oddajmy je Towarzystwu św. Brata Alberta

2019-07-12, Autor: bas

Wrocławski radny miejski Michał Piechel pisze do prezydenta Jacka Sutryka w sprawie kamienic przy ul. Pułaskiego. Historyczne budowle początkowo miały zostać wyburzone, ale po interwencji aktywistów miejskich, władze Wrocławia podjęły decyzję o ich zachowaniu.

Pierwotny pomysł zakładał wyburzenie starych budynków w celu zrobienia miejsca dla kolejnych pasów jezdni oraz wydzielenia torowiska tramwajowego. Taka koncepcja nie podobała się m.in. miejskim aktywistom. – Decyzja o wyburzeniu jest pozbawiona sensu i dowodzi, że zdaniem władz Wrocławia zabytki nie są w naszym mieście potrzebne – przekonywali wówczas działacze stowarzyszenia Akcja Miasto.

Reklama

Na początku 2017 roku zapadła decyzja o tym, że XIX wieczne kamienice nie znikną z wrocławskiego krajobrazu. Po dwóch latach wrocławski radny miejski Michał Piechel z PiS zauważa, że od tamtego czasu wspomniane kamienice wciąż stoją puste i nic się w nich nie dzieje. Zaproponował więc, by miasto przekazało budynki potrzebującym.

– Zwracamy się z propozycją o przeznaczenie przedmiotowych kamienic dla organizacji pozarządowych zajmujących się wykluczeniami społecznymi – napisał w liście do prezydenta Wrocławia radny Piechel, który wskazuje, że w budynki można przykładowo przekazać Towarzystwu św. Brata Alberta, które ma swoje schronisko w sąsiedztwie. – Można też część przeznaczyć na mieszkania socjalne i stworzyć centrum wsparcia dla osób pokrzywdzonych przez los i wykluczonych społecznie – przekonuje radny.

Co miasto powinno zrobić z kamienicami przy Pułaskiego?

Oddanych głosów: 1219

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Jakub Jan Bober 2019-07-12 16:44:27

  Tak - najlepiej w centrum miasta zrobić centrum dla pokrzywdzonych przez los. ;D

  12 2
 • ~mdj11 2019-07-13 11:26:09

  Witam. To, że należy się szacunek i pomoc osobom bezdomnym czy w trudnej sytuacji, nie podlega dyskusji. Takim osobom także należy się mieszkać w godnych warunkach. Ale ...
  Dlaczego należy niszczyć poprzez nic nie robienie tyle kamienic? Przecież to jest, tak myślę, ok setka mieszkań! Nie wszyscy mają samochody i chcą parkować pod domem. Właśnie takim rodziną dać te mieszkania. Po drugiej stronie ulicy jest TYLE przestrzeni do zagospodarowania, że można i ten problem rozwiązać. Tam przecież można wybudować nie tylko parkingi ale i całą dzielnicę mieszkaniową.
  Jak można to wszystko zburzyć, po to, aby poszerzyć jezdnię?!
  Przecież "każdy głupi" widzi, że wiadukt jest wąskim gardłem! Puławskiego jak autostrada a potem lejek! Pozbawione logiki. Miasto ma aż tak dużo mieszkań do dyspozycji dla potrzebującym?

  7 6
 • ~Paweł Łebkowski 2019-07-13 20:45:43

  miasto już zaplanowało co zrobić z tymi kamienicami - http://gisserver.um.wroc.pl/gn/Details.aspx?vehicleid=1949

  pójdą pod młotek i pojawią się za rok w ofercie 10 tys zł/m

  4 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Robisz zakupy w Black Friday?

Oddanych głosów: 229