Czarna seria Ślęzy Wrocław

2009-08-28, Autor: Piotr Kolisko

W wyjazdowym spotkaniu 5 kolejki II ligi Elana pokonała Ślęzę 2-1.

W wyjazdowym spotkaniu 5 kolejki II ligi Elana pokonała Ślęzę 2-1. Wrocławianie dominowali w początkowych minutach meczu czego potwierdzeniem były ataki aktywnego w tym fragmencie gry zawodnika Ślęzy Daniela Onyekachi, którego strzał w 10 minucie meczu trafił w słupek. W 24 minucie było już 1-0 dla Ślęzy a doskonałe dośrodkowanie Kowala na bramkę zamienił Bortnik. Przez całe spotkanie postawą w bramce imponował - Grzegorz Paukszt, który pewnie wyłapywał dośrodkowania piłkarzy Elany.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się znów od dobrej interwencji bramkarza Ślęzy a przebieg meczu nie wskazywał na jakiekolwiek zagrożenie dla drużyny wrocławskiej. Jednak wprowadzony w 75 minucie spotkania napastnik Elany - Wiaczesław Zamara, który wykorzystał ostatni kwadrans i zmienił oblicze spotkania. Strzały Zamary z 75 i 86 minuty meczu rozwiały marzenia Ślęzy o wywiezienu punktów z trudengo terenu w Toruniu.Była to kolejna porażka piłkarzy z Wrocławia, którzy po pięciu ligowych kolejkach nie mają jeszcze na swoim koncie punktów.

ELANA TORUŃ - ŚLĘZA WROCŁAW 2-1 ( 0-1 )

0-1 Bortnik 24'

1-1 Zamara 75'

2-1 Zamara 86'

ELANA - Kryszak , Młodzieniak , Rackiewicz , Wróbel , Świderek , Pilarski , Rożej ( 57' Kowalski ) , Charzewski , Grube , Mania ( 72' Zamara , 90' Sz. Makowski ) , Zamiatowski

ŚLĘZA - Paukszt , Brusiło , Pruchnicki , Adamski , Kowal ( 84' D.Pałys ) , Jaskólski , Bortnik ( 72' Flejterski ) , Balicki ( 46' Kątny ) , Rejmer , Piwowar , Onyekachi