Impel Wrocław przegrał dwa razy z Dąbrową Górniczą i nie awansował do półfinału ligi

2013-03-25, Autor: jg
Siatkarki Impela Wrocław w niedzielę, w kolejnym meczu fazy play-off zmierzyły się z drużyną Tauron MKS-em Dąbrowa Górnicza. Po emocjonującym i zaciętym spotkaniu zwycięstwo 3:2 odniosły dąbrowianki.

Pierwszy set niedzielnego spotkania zawodniczki Tauronu rozpoczęły od kilkupunktowego prowadzenia. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 4:8. Na drugiej przerwie technicznej przewaga dąbrowianek zmalała do trzech punktów. Zawodniczki Tauronu utrzymały jednak przewagę do końca seta, który zwyciężyły 25:21.

Początek drugiej partii był wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej zdobywczynie Pucharu Polski prowadziły 8:7. Na drugiej przewie technicznej Impelki wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Po przerwie wrocławianki wyszły na prowadzenie po serii skutecznych bloków, którego nie oddały już do końca seta, zwyciężając drugą partię 25:18.

W trzecim secie na pierwszej przerwie technicznej Impelki prowadziły 8:7, a potem sukcesywnie powiększały przewagę. Na drugi time-out zawodniczki Tore Aleksandersena zeszły z czterema punktami przewagi. Impelki do końca seta nie oddały prowadzenia, pewnie zwyciężając 25:18.

Czwartego seta lepiej rozpoczęły dąbrowianki, które na pierwszą przerwę techniczną zeszły prowadząc 8:3. Na drugiej przerwie technicznej zawodniczki Tauronu powiększyły przewagę do siedmiu punktów. W dalszej fazie tej odsłony zawodów drużyna Tauronu powiększała przewagę. Ostatecznie w tej partii siatkarki z Dąbrowy Górniczej zwyciężyły 25:15.

Decydujący piąty set zaczął się od wyrównanej walki obu ekip. Po asie serwisowym i udanym bloku, dąbrowianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Po zmianie stron dąbrowianki powiększyły prowadzenie i pewnie zwyciężyły w tie-breaku 15:5, a w całym meczu 2:3. Tym samym Tauron MKS Dąbrowa Górnicza jako ostatni zespół zapewnił sobie miejsce w najlepszej czwórce ORLEN Ligi. Wcześniej rywalki Impelu wygrały bowiem pierwszy mecz w Twardogórze i całą rywalizację rozstrzygnęły na swoją korzyść, wyrgywając w meczach 3-1.

Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (21:25, 25:18, 25:18, 13:25, 5:15)

Impel Wrocław: Mroczkowska 4, Konieczna 13, Wilson 18, Pyziołek 8, Djurisić 17, Ognjenović 6, Medyńska (libero) oraz Polak 7, Haładyn, Rosner 1.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Leys 8, Liniarska 7, Kaczor 5, Stacchiotti 10, Dirickx 4, Skowrońska 15, Strasz (libero) oraz Śliwa, Zaroślińska 17, Szczurek 5. MVP: Elżbieta Skowrońska (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)