Juniorzy starsi Śląska kończą sezon, juniorzy młodsi zagrają o finał

2018-06-12, Autor: prochu

Juniorzy starsi Śląska Wrocław przegrali w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Centralnym Ligi Juniorów z Cracovią 0:4 i odpadli z dalszej rywalizacji. W piątek walkę o finał rozpocznie zespół juniorów młodszych WKS-u.

W pierwszym meczu Cracovia wygrała 2:0, a w rewanżu znów okazała się lepsza, tym razem zwyciężając 4:0. W pierwszej połowie minimalną przewagę mieli przyjezdni, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Śląsk natomiast nastawiony był na kontry, a większość akcji przeprowadził prawą stroną, gdzie aktywny był Maciej Buławski. Niestety tuż przed przerwą Cracovia wyszła na prowadzenie. Z narożnika pola karnego na strzał zdecydował się Michał Wiśniewski, a jego uderzenie znalazło drogę do bramki.

Druga połowa zaczęła się bardzo źle dla Śląska. Już w 47. minucie drugą żółtą kartką został ukarany Bartosz Boruń, który musiał opuścić plac gry. I choć zespół trenera Piotra Jawnego w dziesiątkę grał bardzo ambitnie, momentami mając przewagę, to jednak goście co chwilę przeprowadzali szybkie akcje. Po jednej z kontr Sebastian Strózik podwyższył prowadzenie Cracovii. W późniejszych fragmentach Pasy znów dominowały, co potwierdziły kolejnymi bramkami. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:0, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Sylwester Lusiusz i Patryk Zaucha.

W piątek rywalizację w półfinale rozpoczną juniorzy młodsi WKS-u. Mistrzowie grupy C Centralnej Ligi Juniorów zmierzą się ze zwycięzcą grupy B - Jagiellonią Białystok. Pierwszy mecz odbędzie się na stadionie przy ulicy Oporowskiej w piątek (15 czerwca) o godzinie 17, rewanż natomiast pięć dni później w Białymstoku.