Miedź Legnica rozbiła Śląsk w ostatnim meczu przed wyjazdem naszych na Cypr

2013-01-27, Autor: jg
Śląsk Wrocław przegrał w sobotnim sparingu z Miedzią Legnica aż 1:4. Jedynego gola dla WKS-u strzelił Łukasz Gikiewicz.

Legniczanie radzili sobie nieco lepiej od samego początku sobotniego spotkania. Po niespełna pół godzinie gry Miedź prowadziła już 2:0. Najpierw w 17 minucie Mariana Kelemena pokonał Wojciech Łobodziński, a kwadrans później uczynił to Jakub Grzegorzewski.

Mistrzowie Polski starali się zagrozić bramce strzeżonej przez Aleksandra Ptaka, ale golkiper Miedzi spisywał się tego dnia wybornie. Do przerwy beniaminek pierwszej ligi prowadził 2:0.

Miedź podwyższyła prowadzenie niedługo po zmianie stron. W 50. minucie Tadeusz Socha faulował w polu karnym Wojciecha Łobodzińskiego, a jedenastkę na gola zamienił Jakub Grzegorzewski. Po stracie trzeciego gola wrocławianie ruszyli do zdecydowanych ataków.

Podopieczni Stanislava Levego raz za razem zagrażali bramce rywali, ale ponownie dał o sobie znać Aleksander Ptak, który bronił w nieprawdopodobny wręcz sposób. Golkiper Miedzi musiał jednak skapitulować w 78. minucie, kiedy Łukasz Gikiewicz wykorzystał zagranie Krzysztofa Ostrowskiego i wślizgiem umieścił piłkę w bramce. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Tuż przed końcem spotkania w sytuacji sam na sam znalazł się Alexandre i płaskim strzałem ustalił wynik meczu.

Ostatecznie Miedź Legnica pokonała Śląsk Wrocław 4:1. Był to ostatni sparing WKS-u przed wtorkowym wylotem na zgrupowanie na Cyprze.

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 4:1 (2:0)
Bramki: Łobodziński 17, Grzegorzewski 30, 51 (k), Alexandre 87 - Ł.Gikiewicz 78

Śląsk: Kelemen (46 R.Gikiewicz) - Socha, Grodzicki (46 Kowalczyk), Spahić, Pawelec (46 Wasiluk) - Juraszek, Stevanović (61 Fedyna) - Garyga (58 Ostrowski), Mila (46 Cetnarski), Patejuk (42 Ćwielong) - Voskamp (58 Ł.Gikiewicz).